עימותים אלימים התרחשו אתמול (שישי) בשעות אחר הצהריים כאשר התפרעו כ-6,200 מחבלים בחמישה מוקדים לאורך גדר המערכת בגבול הרצועה, המחבלים יידו אבנים, השליכו עשרות מטעני נפץ ורימונים לעבר חיילנו כמו כן המחבלים שרפו צמיגים, באירוע נוסף המחבלים זרקו רימון/מטען נפץ לעבר רכב צבאי לא היו נפגעים,כמו כן זוהו מספר לא מעט של ניסיונות חדירה לשטחנו במקרה אחד נתפסו שני מחבלים לא חמושים שחצו את הגדר בצפון הרצועה, כוחות צה"ל פעלו בהתאם להוראות הפתיחה באש, הפלסטינים דיווחו על 2 מחבלים שחוסלו ומעל 75 נפגעים מאש צה"ל לפחות 5 במצב קשה.

מטח רקטות לעוטף עזה:
בסביבות השעה 23:00 נשמעה אזעקת צבע אדום בשדרות ובשער הנגב בעקבות שיגור 5 רקטות לעבר שדרות אחת הרקטות התפוצצה בשטח פתוח עם פצוע קל ושריפה שפרצה במקום, בתגובה חיל האוויר וטנקים של צה"ל תקפו מספר מטרות בעזה בהם עמדות של חמאס ומוצב של חמאס.

היום (שבת) בצהריים-כלי טיס של צה"ל ירה לעבר חוליית מחבלים ששיגרה רחפן אשר חצה מדרום רצועת עזה לשטח ישראל.
הרחפן הטיל ככל הנראה מטען במרחב גדר המערכת וחזר מיד לשטח הרצועה.
אין נפגעים לכוחותינו, נגרם נזק קל לרכב צבאי.

טרור הבלונים ממשיך: היום פרצה שריפה במועצה אזורית אשכול ככל הנראה כתוצאה מבלון תבערה שהופרח מעזה. אתמול בבוקר פרצה שריפה בשער הנגב כתוצאה מבלון תבערה, במהלך היום הופרחו בלוני תבערה מעזה לשטחנו.

בנוסף היום אחר הצהריים ‏לוחמי צה"ל עצרו שלושה מחבלים חמושים בסכינים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה לשטח ישראל. המחבלים נעצרו לאחר שכוחות צה״ל כיתרו וסרקו את המרחב אליו חצו. המחבלים יועברו להמשך חקירת כוחות הביטחון.

זמן קצר לאחר אירוע החדירה בדרום הרצועה-אירוע חדירה נוספת התרחשה בצפון הרצועה-מחבל חמוש בשני סכינים שחצה את הגדר נעצר והועבר להמשך חקירת כוחות הביטחון.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.