היום, באמצעות מערכות הבית החכם, אנחנו יכולים להתקין אורות חכמים, שקעים חכמים ואפילו לכוון את המזגן. אמנם לא מדובר במהפכה של ממש אלא באבולוציה טבעית ובשלב הבא של השעונים החכמים, אבל הטכנולוגיה הזו בהחלט מקלה ומאפשרת לנו לעבור את השבת בצורה נוחה הרבה יותר. מה זה אומר? זה אומר שבמקום להתרוצץ בבית אחרי מתגים, תוכלו לשלוט על כל מכשירי החשמל בבית בלחיצת כפתור דרך האפליקציה, שכבר תזכור עבורכם את ההוראות שתתנו לה גם לפעם הבאה.

מה זה בכלל בית חכם?

שישי של לפני כניסת שבת יכול להיות קדחתני – אנחנו דואגים להעמיד סירים עוד מהערב שלפני, לנקות את הבית, לכוון שעוני שבת ולהתכונן לטקסי הקבע של שבת המלכה. אבל האמת היא שהדברים לא חייבים להיראות ככה. אנחנו לא חייבים לעסוק בריצה ממקום למקום ולוודא שלא שכחנו כלום. היום יש מספיק מערכות חכמות שיכולות לוודא שהדברים האלה קורים בשבילנו. כך הוכיח הרב האורתודוקסי מניו יורק, שהפך את ביתו לחכם, בשירות השבת.

החיים שלנו הופכים מחוברים, האינטרנט נמצא בכל מקום, מה שהיווה קרקע פורייה לפיתוח מערכת חשמל חכם בבתים, שהופכת לטרנד שהולך וצובר תאוצה. לכן הצעד הבא הוא כניסת הסמארטפון הביתה והפיכתו לכלי ניהול משמעותי בחיי היום יום של משק הבית. וכך היום, יותר ויותר כלי חשמל מחוברים אל אפליקציית הבית החכם הייעודית, וכך מאפשרים שליטה מלאה על משק הבית מרחוק. מה זה אומר שליטה על משק הבית? ברמת העיקרון – לכל מכשיר חשמלי שהותקן בטכנולוגיית החשמל החכם או שהגיע איתה, יש אפשרות להתחבר לרשת המרכזית של הבית ולהיות מנוהל מרחוק. איך מרחוק? דרך אפליקציה ייעודית שמהווה מעין "לוח בקרה" לכל המתנהל בבית. דרכה תוכלו לראות איזה אורות דולקים, האם השארתם את המזגן דלוק או שתוכלו להדליק בה את דוד המים מרחוק. כל אלה בצורה פשוטה ואינטואטיבית שלא דורשת כלום מלבד סמארטפון.

בית חכם, shutterstock
בית חכם, shutterstock

 

אז מה עושים?

את מוצרי הבית החכם ניתן לרכוש במרשתת, בחנויות בזק ובמקומות נוספים. על פי סוג המוצר שתבחרו והטכנולוגיה בה הוא פועל תוכלו להבין איך בדיוק לנטר את הפעילות היום יומית של הבית ובסופו של דבר – לצרוך פחות חשמל.

משעון שבת מסורבל לשעון שבת חכם

אנחנו יודעים שבכל פעם שקרוב משפחה, בין אם ילד או מבוגר, נוגע בשעוני השבת, הדבר מתחיל להסתבך, עד כדי שלפעמים הם משנים את כל מה שכיוונתם ברגע אחד. היום, באמצעות האפליקציה, אפשר לנעול את כל האייפדים, הלפטופים והסמארטפונים האחרים שנמצאים בסביבה ולדאוג לכך שרק לכם תהיה את האפשרות לשנות סדרי עולם לזמנים להדלקת הבוילר.

איך תהפכו את החיים שלכם לנוחים יותר בשישי ושבת?

המערכות החכמות האלו יעזרו לכם לנהל את כלל מוצרי החשמל המחוברים תחת מקום אחד, לכוון את זמני ההפעלה של מכשירי החשמל כשאתם לאו דווקא בבית ובאופן כללי – לגרום לכם לנצל את השבת כדי באמת לנוח. ומה הלאה? מהפכת הבתים החכמים לא נגמרת רק בלכוון את הדוד או המזגן. למעשה, העתיד צופן לנו חיים חכמים במגוון רחב של של קטגוריות מוצרי חשמל שראינו רק קומץ קטן מהן.

חיים בהגאון

חיים בהגאון