"פרשת ": בשב"ס מכחישים את הפרסום אמש (ד') במהדורת "חדשות 20" לפיו נגד הקצין שמונה לבדיקת הטענות על הטרדת סוהרות בידי מחבלים בכלא גלבוע, מתנהל הליך משפטי בגין הטרדה מינית של סוהר.

"בעניינו של לא מתקיים כל הליך, לא בעניין או בכל עניין אחר. תלונה של המתלונן הוחזרה מהמשטרה אשר מצאה כי אין כל עילה לפתוח בחקירה. גורמי שב״ס שבדקו את התלונה לא מצאו גם הם עילה לנקוט צעד כלשהו כנגד הקצין הבודק", נמסר מטעם השב"ס.

בית כלא איילון, אילוסטרציה. צילום: נתי שוחט, פלאש 90

חשיפת ערוץ 20: הסוהרות המוטרדות – כל העדכונים

 

"המתלונן הועבר, כתוצאה מתפקוד לקוי, משתי יחידות בשב״ס. המתלונן הגיש תלונה ליאח״ס – תלונה שהוחזרה, כאמור, על ידי יאח״ס בקביעה כי אין חשד לפלילים וכי לא נמצא מקום להמשך טיפול בעניינה – ועתר כנגד שב״ס ולא כנגד הקצין הבודק. בעתירתו גולל טענות שונות שלא אומתו ובכלל זה הטרדה מינית. מעבר לעובדות אלה, מדובר בקצין ומפקד מוערך, ערכי ומקצועי", לשון התגובה.

כזכור, אמש פרסמנו כי ביולי 2017 הוגשה תלונה על ידי סוהר בשב"ס אשר טען כי הקצין הבודק הטריד אותו מינית – מילולית. הקצין הודה במעשה. הליך משפטי כנגד הקצין עדיין מתנהל בבית המשפט המחוזי בלוד בעקבות עתירה שהגיש וטרם נתקבלה הכרעה בנושא.

מקורבי הסוהר סיפרו כי המעשה השפיע על חייו והוסיפו: "הוא מטופל על ידי פסיכיאטר. עד היום הוא סובל מהתנכלויות מצד המערכת. הוא היה מאד מוערך". למקורביו אמר כי אם היה יכול לחזור לאחור לא היה מתלונן". המערכת פשוט מתנכלת לך. אסור להתלונן על בכירים במערכת", אמרו המקורבים. הנושא בבדיקת וטרם נתקבלה תגובתם.

בשבוע שעבר נחשפה ב"חדשות 20" הפרשה החמורה של העברת סוהרות בכלא גלבוע לעבודה באגף הביטחוני, זאת על פי בקשתו של מחבל המרצה מאסר. האסיר הטריד מינית את אותן סוהרות, אשר עדותיהן פרסמנו לאורך השבוע האחרון. בעקבות הפרסום נפתחה חקירה ונציבת שירות בתי הסוהר, רב גונדר עופרה קלינגר, מינתה קצין לבדיקת האירועים. בתחילה, שב"ס הכחישו את הפרסום, אך לאחר מכן חזרו בהם.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.