פדווא , אשת שביתת הרעב של האסירים הביטחוניים הישראלי ובכיר הפת"ח, המחבל מרואן , שמרצה עונש של חמישה מאסרי עולם – הגיעה אתמול (ב') לבקרו בכלא 'הדרים', אולם לא איפשר לה להיפגש עימו, זאת "מטעמי ביטחון", כך לפי דוברות שב"ס. לדבריה של הרעייה בתקשורת הפלסטינית, נאסר עליה לבקרו עד שנת 2019, בשל התפקיד שמילאה מאז הכריז בעלה על שביתת הרעב.

כזכור, בחודש מאי הסתיימה שביתת המחבלים הפלסטינים הכלואים בישראל, אשר דרשו בין היתר לשפר את תנאי הביקורים, זאת כאשר מנהיגה תועד אוכל בתאו. ברוגתי טען אז כי שירות בתי הסוהר הגיע להבנות עם הצלב האדום והרשות הפלסטינית, והאחרונה תממן משפחתי נוסף בחודש לכל אחד מהאסירים.

נכנע: רב המרצחים מרואן ברגותי. צילום: פלאש90
רב המרצחים מרואן ברגותי. צילום: פלאש 90

 

"נושא הביקור השני הוא משהו שמגיע להם על פי החוק הבינלאומי אבל אנחנו לא צריכים לממן אותו", הסביר גורם ביטחוני. לדבריו, "מדובר בכמה מיליוני דולרים בשנה ומהרגע שהצלב האדום והרש"פ הגיעו להסכמות על המימון לנו אין בעיה להתיר את הביקור השני בחודש. לנו אין כוונה לאפשר ביקורים של משפחות לא בצורה מסודרת אחרת המשמעות הביטחונית היא עצומה. ולכן לא הסכמנו לא לממן זאת ולא לאפשר זאת. כעת כשהם ממנים הם יקבלו ביקור נוסף בחודש".

בתחילת של השביתה הציב ברגותי רשימת דרישות ארוכה בפני השב"ס, בה דרש בשם המחבלים הגברת ביקורי המשפחות והארכתן, שיפור בתנאי הכליאה של המחבלים, התקנת מזגנים, חידוש של הלימודים האקדמאיים ולימודי הבגרות בכלא, הכנסת מוצרים נוספים לסל הקנטינה, צמצום מספר הכלואים בתא לארבעה בני אדם בלבד, התקנת טלפון ציבורי, הובלת בהסעה מיוחדת ועוד. כזכור, בסופה של השביתה נעתרו בשב"ס רק להסכמות בנוגע לדרישה לביקור נוסף בכל חודש והארכת כל ביקור.

ברגותי הורשע בביצוע חמישה פיגועי טרור ותכנון פיגועים נוספים, במסגרת הנהגתו את גדודי 'חללי אל אקצא' של ארגון הטרור פת"ח. ב-6 ביוני 2004 נידון ברגותי לחמישה מאסרי עולם מצטברים על חמש הרציחות שהורשע בהן, ול-40 שנות מאסר בגין הניסיון לרצח. במהלך מאסרו השלים תואר דוקטור בנושא תפקוד המועצה המחוקקת הפלסטינית מטעם אוניברסיטת קהיר[6].:עוד באותו נושא