בעוד הדרג המדיני, בראשות ראש הממשלה נתניהו, פועלים לקדם כניסת אלפי פועלים ערבים מרצועת עזה לישראל כמחווה הומניטרית, מזהיר כי המהלך ינוצל ע”י חמאס לאיסוף מודיעין והברחת כספים.

ראש השב”כ נדב ארגמן וראש הממשלה נתניהו. צילומים: פלאש 90

בדרג המדיני ממשיכים לאותת לחמאס כי הם לא מעוניינים להגיע להסלמה למרות שמערכת הביטחון מזהה סממנים ברורים של חמאס שמנסה לגרור את ישראל לסבב אלים בעזה. ידיעות אחרונות מפרסם הבוקר כי בפגישות שקיים נתניהו עם נציגי ביקש ראש הממשלה המלצה באשר להכניס 6000 פועלים מהרצועה לשטח ישראל לצורך עבודה והקלה על המצב ההומניטרי. מאחורי הרעיון עומדת המשוואה כי פלסטיני שיש לו תעסוקה ופרנסה נוטש את דרך הטרור.

פורעים ערבים מפגינים סמוך לרפיח, יוני 2018. צילום: פלאש 90

אולם להפתעת הדרג המדיני שב״כ דחה את הראיון והמליץ שלא לאשר את כניסת הפועלים. לפי הפרסום הבוקר הרעיון נדחה לפי שעה בהמלצת השב”כ, שרואה ביציאת פועלים לישראל איום ביטחוני ממשי. בשב”כ מעריכים שכניסה מאסיבית של כמה אלפי פועלים מעזה תשרת את מערך איסוף המודיעין של חמאס, ותהווה קרקע להברחות כספים לטובת פעילות הטרור ברצועה ומחוצה לה.
אתמול פורסם כי שר הביטחון אביגדור ליברמן מקדם הקמת רציף בקפריסין לטובת הגעת אוניות סחר להבאת סחורות לתוך הרצועה באמצעות קפריסין. במשפחת גולדין צפו גם הם בדיווח ומיד מיהרו להבהיר כי ילחמו בהחלטה אם היא לא כוללת התניה של החזרת גופות השבויים והנעדרים. ״לא בלי הדר ושאול״ הבהיר אתמול צור גולדין אחיו של הדר. גורם ביטחוני הבהיר כי המלצה של שר הביטחון כוללת התניה של החזרת השבויים והנעדרים והפסקת טרור התבערה בעוטף.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.