אבי ניסנקורן צילום מסך
צילום מסך

 

במסגרת ההיערכות ל"שביתת הסולידריות" הגדולה במשק, הנחה יו"ר אבי ניסנקורן הבוקר (ו') את ועדת החריגים שהקימה להחריג מהצעדים המתוכננים ליום ראשון את ואת חברות התחבורה הציבורית על מנת למנוע פגיעה בציבור החיילים. החרגה נוספת: נתב"ג יושבת בין השעות 08:00-12:00 בלבד ולא תהיה פגיעה ביציאת טיסות המתוכננות לפני 08:00 בבוקר. עוד הוחלט כי מסגרות החינוך המיוחד ברחבי הארץ יפעלו במתכונת רגילה.

על אף ההחרגות, השביתה צפויה לעצור את הפעילות במרבית הגופים במשק, בהם: כלל משרדי הממשלה, הבנקים, חברות הביטוח, הבורסה, מוסדות בריאות, מערכת המשפט והפרקליטות, הרשויות המקומיות ומוסדות נוספים. ניסנקורן: "שביתת ההזדהות להצלת התעשייה בישראל היא אמירה נחרצת בעד ערכי הערבות ההדדית, בעד , בעד להפסיק לראות את העובדים כשקופים".

הרכבת תפעל כסדרה. צילום: פלאש90
הרכבת תפעל כסדרה. צילום: פלאש90

 

כזכור, לפני יומיים (ד') הודיע יו"ר ההסתדרות ניסנקורן כי ישבית את משק העבודה ביום ראשון הקרוב לחצי יום, זאת לאות "סולידריות" עם 3,500 עובדי חברת '' שצפויים לאבד את עבודתם. ניסנקורן אמר: "ביום ראשון קודם כל נשבית את כל מפעלי . המשק כולו – עיריות, בנקים, , קופות החולים ונתב"ג – כולם ישבתו עד הצהריים כסולידריות. אני מזהה רצון אדיש, קר, לחסל, לפטר, לראות מספרים, אנחנו לא ניתן לזה יד. אנחנו נתחיל ביום ראשון עד שנפתור את הבעיה הזאת".

לדבריו, "טבע, ספינת הדגל של התעשייה, הופכת מול העיניים שלנו לסמל של חורבן התעשייה הישראלית. טבע, שקמה על הראש הישראלי, על המצאה של מכון ויצמן, שקידשה את הכחול-לבן, זונחת את העקרונות שלה, נוטשת את החזון של המייסדים שלה. אני חושב שהיום המייסדים של טבע מתהפכים בקברם. זה לא היה קורה אם הם עדיין היו בהנהלת טבע".

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20


:עוד באותו נושא