מרגוט וולסטרום, שרת החוץ של שבדיה התבטאה אתמול בעניין החלטת אונסק"ו מהשבוע שעבר שקבעה כי ישראל היא כוח כובש בירושלים וכינתה אותה, "מאוזנת ומדגישה את חשיבותה של ירושלים לשלוש הדתות המונותיאיסטיות". בעקבות ההצבעה, זומן השגריר השבדי לשיחת נזיפה במשרד החוץ. לפי וולסטרום ממשלת שבדיה נהגה כראוי בהצבעתה, והיא הביעה את צערה על כך שלא כל מדינות אירופה הצביעו כמותה.

מרגוט וולסטרום שרת החוץ של שבדיה. צילום: Johannes Jansson
מרגוט וולסטרום שרת החוץ של שבדיה. צילום: Johannes Jansson

עם זאת אך הצבעתה של שבדיה גררה ביקורות גם בתוך המדינה. יאן ביורקלונד מנהיג מפלגת האופוזיציה הליברלית,, תקף את ההחלטה ואמר: "שבדיה הגיע להסכם עם הדיקטטורות בעולם הערבי ולפיו היא תצא בהצהרות עוינות נגד ישראל. זהו צעד מעורר סלידה".

רגב. דורשת להוציא את משרדי מטה האו"ם מירושלים
רגב. דורשת להוציא את משרדי מטה האו"ם מירושלים

החלטת אונסק"ו מהשבוע שעבר על פיה מדינת ישראל איננה הריבון בירושלים, עוררה כצפוי, זעם רב ותגובות חריפות מצד ישראל. הבוקר (א') צפויה לדון הממשלה על האפשרות לפנות את מטה האו"ם מארמון הנציב. לאחר ההחלטה של ארגון החינוך והתרבות האנטי-ישראלי של האו"ם כי ישראל היא "כוח כובש" שאינו ריבון בירושלים, דרשה שרת התרבות והספורט מירי רגב להוציא את מטה האו"ם משטחה של ירושלים, ולהחזיר את השליטה על המתחם בו שוכן מטה האו"ם לבעלותה של ישראל,

 

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא