הגיב הבוקר (א') בפייסבוק לפרסום לפיו בהתייחסות לסוגיית המחאה על תהליכי הדתה בעיר אמר כי לא יותר מחמישה אחוזים מההורים "השתלטו בסוג של אלימות על הרשתות החברתיות כפייסבוק וטוויטר ויצרו אווירה שלילית נגד העניין". דבריו של קוניק פורסמו אתמול (שבת) על ידי מיכאל טוכפלד באתר Nrg.

בפוסט שפרסם בתגובה לדיווח רשם קוניק: "נגמרו הימים (והם היו אגב 10 שנים לכל המצקצקים בלשונם היושבים במועצת העיר) בהם חוג כלשהו שאינו לימודי חובה, ייכנס בדלת האחורית כי איזה פוליטיקאי דחף אותם פנימה תחת שמות אחרים או הסכמים קואליציוניים כאלו ואחרים שכולם !! אישרו במועצה.. ימים אלו נגמרו".

ראשי עיריית ירושלים רן קוניק. צילום: אתר האינטרנט של תנועת "גבעתיים שלנו"
ראשי עיריית ירושלים רן קוניק. צילום: אתר האינטרנט של תנועת " שלנו"

"אין לי ספק כי רוב מוחלט של תושבי העיר רוצים כי ילדיהם יקבלו ידע ויחשפו למסורת ישראל ולמנהגי היהדות. גם אני חושב שזה חשוב מאוד ואף חובה. גם בבית וגם במוסדות החינוך. מי יעביר את התכנים? את זה אמרתי וצר לי שכל פעם עליי לחזור ולהזכיר לכם: המורה והגננת. זה תפקידם והן אמורות ללמד את הילדים את כל אלו".

"גורמי חוץ? עמותות למיניהן? מדריכים? לי אישית אין בעיה אבל בתנאי (וזה הנוהל שהוצאתי והיינו העיר הראשונה באומץ רב להוציאו) שהחוג מוצג בפניי כל ההורים והם (בהצבעת הרוב) רוצים ומאשרים את כניסת החוג לגן".

בפנייה לקהל החילוני בעיר כתב קוניק: "הפחד והחשש שלכם ברורים לי, אני חושש לא פחות מכם. גם עליכם חלה החובה לקבל את החלטת הרוב, ואם טענות הצד השני, שלא מתקבלות החלטות הרוב שכן רוצים את החוג ולמרות זאת נמשכים מסעי לחץ, זה לא בסדר!! זאת לא דמוקרטיה וזה גם לא פלורליזם".

לפי הדיווח של טוכפלד ראש העיר אמר בשיחה במרכז הקהילתי התורני ובית הכנסת "גבורת מרדכי" כי היה מעוניין להגביר את הלימוד בנושאים הקשורים במורשת ישראל במוסדות החינוך בגבעתיים. "הפחד השתלט על השיח הציבורי בעיר ויש לשנות זאת", צוטט קוניק בכתבה.

עוד צוטט כאומר בנושא: "ראיתי בעצמי כיצד ההורים מקבלים את הדבר בהתלהבות רבה אך אני תוהה מדוע הם נמנעים מלהעלות את הסרטונים שהם מצלמים באירועים אלה לפייסבוק".

בכתבה ב-nrg הוסבר כי לאחרונה סער השיח בעיר באמצעות הרשתות החברתיות סביב סוגיית לימודי היהדות במוסדות חינוך בעיר באמצעות עמותות שונות. על פי הדיווח של טוכפלד במספר גנים לא מועט בגבעתיים חוששות הגננות לאפשר העברת תכני יהדות – למרות שישנו רוב להסכמת ההורים בגן – כדי שלא להגיע לידי מחלוקת עם ההורים שאינם מעוניינים בכך.

 

ויוי וולפסון סגנית ראש עיריית גבעתיים. צילום: מתוך פייסבוק
סגנית ראש עיריית גבעתיים. צילום: מתוך פייסבוק

בפוסט שהעלתה ביום שישי סגנית ראש העיר מטעם ויוי וולפסון נכתב: "אסור לנו לעמוד מנגד כאשר גורמים פוליטיים מנסים לכפות את אמונתם עלינו ועל ילדינו". עוד כתבה: "ההפחדה והאלימות חייבים להיות מוצפים כי רק אור השמש יכול למגר תופעה נוראית זאת".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא