16:08 17/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רשמית: שוברים שתיקה יוצאו מבתי הספר

רשמית: שוברים שתיקה יוצאו מבתי הספר

ביום ראשון יופץ חוזר מנכ"ל במשרד החינוך ובו איסור על הזמנת גופים שמערערים על גופים ממלכתיים

מלחמת בנט ב"שוברים שתיקה" עולה מדרגה. ביום ראשון יופץ חוזר מנכ"ל חדש ובו איסור על הזמנת ארגונים אשר מערערים על מוסדות ממלכתיים, כך פורסם אמש (ה') בחדשות 10. על פי הדיווח, במשרד החינוך מתכוונים לנקוט יד קשה בנושא אפילו עד פיטוריהם של מנהלים.

 הכנס הקודם של שוברים שתיקה באוניברסיטה העברית בדצמבר האחרון. צילום: פלאש90
הכנס הקודם של שוברים שתיקה באוניברסיטה העברית בדצמבר האחרון. צילום: פלאש90

בהנחה והדבר יתגשם, ההרצאה של אנשי ארגון שוברים שתיקה בתחילת השבוע בבית הספר גימנסיה הרצליה תהיה האחרונה שלהם במערכת החינוך. נוסח החוזר שיישלח ביום ראשון למנהלים כולל פיסקה שאמורה שמדגישה את היחס הרצוי כלפי ארגון השמאל הקיצוני: "לא תותר כניסתם של דוברים שעברו עבירה שיש עמה קלון או של גוף הפועל בניגוד לחוקי מדינת ישראל או של גוף שיש בפעילותו לערער על עצם הלגיטימיות של גופים ממלכתיים כגון צבא ההגנה לישראל ובית המשפט".

שר החינוך נפתלי בנט החל במערכה נגד הארגון כבר לפני כחצי שנה, אז אמר כי "גוף שמסית כנגד חיילי צהל ופוגע במדינה לא יכנס לבתי ספר. לא אאפשר לשוברים שתיקה להכנס". בנט היה נחוש לממש את ההבטחה, אך נתקל בקושי משפטי. במחלקה המשפטית של משרד החינוך עמלו על מנת לגבש נוסח שמצד אחד לא יהיה ממוקד מדי על שוברים שתיקה בלבד ומנגד לא יהיה כוללני ויפסול כניסה של ארגונים רבים אחרים. בכל מקרה, משוכנעים במשרד החינוך כי "שוברים שתיקה" יוגדר כארגון שמערער על הלגיטימיות של הצבא.

לפי גורמים שצוטטו בחדשות 10 במשרד החינוך מתכוונים למהר ולנקוט יד קשה מול מנהלים שיפרו את הכללים ולא יסתפקו עוד בבירורים חסרי שיניים אלא גם בשימועים עם אפשרות של פיטורים. ממשרד החינוך נמסר כי "החוזר נמצא בהיוועצויות משפטיות ובתום התהליך יופץ למנהלי בתי הספר".

מ"שוברים שתיקה" נמסר בתגובה: "מאחר ושוברים שתיקה לא מערערים על הלגיטימיות של צה"ל, אלא על מדיניות הכיבוש של ממשלת בנט ששולחת את חיילי צה"ל לאכוף משטר צבאי בלתי מוסרי על מיליוני פלסטינים, אז כנראה שוב מדובר בהצהרות פוליטיות ריקות מתוכן. רק שהפעם הגדיל בנט לעשות והפך אותם לחוזר מנכ"ל ובכך גם את משרדו למשרד החינוך האנטי דמוקרטי למען הכיבוש".

לדבריהם, "כמו הניסיונות הקודמים גם הניסיון הזה של בנט להלך אימים על מנהלים ומורים ייכשל, ואנחנו נמשיך לספר לתיכוניסטים ולאזרחי ישראל על מה שנשלחנו לעשות בשטחים בשליחות הממשלה"

לתגובות

אולי יעניין אותך גם

לוחמי הכוחות הדמוקרטים הסורים חוגיים את נצחונם על דאעש בא-ראקה, 17 אוקטובר 2017. צילום: רויטרס

אחרון לוחמי דאעש גורש מא-ראקה

המרכז הסורי לזכויות אדם' הודיע כי העיר נוקתה לחלוטין מן הטרוריסטים האסלאמיסטים. א-ראקה שנכבשה ב-2014 נחשבה לבירת "המדינה האסלאמית"