לאחר שהשתתף במספר כנסים בליכוד ואף הביע תמיכה במועמדי המפלגה בבחירות לרשויות המקומיות, היום זה רשמי – השר עובר לליכוד.

בהצהרה משותפת שנשאו בצהריים יו"ר וראש הממשלה בנימין ושר הקליטה יואב גלנט הוכרז על הצטרפותו של גלנט לליכוד. הוא צפוי להתמודד בפריימריז ולא ישוריין ברשימה.

האלוף במילואים יואב גלנט, ברוך הבא לליכוד!

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on Wednesday, January 9, 2019

 

"גלנט, התרשמתי ממך כחבר קבינט. צרומתך לליכוד תהיה גדטלה. הוכחת את עצמך כשר מצויין. ברוך הבא", אמר נתניהו. לאחר מכן נשא השר דברים. "למעלה מ 40 שנה אני חייל בשירות מגינת ישראל. כלוחם ומפקד. מעולם לא נרתעתי מקשיים ואתגרים. נהפוך הוא". עוד הוסיף: "תעוזה נחישות והתמדה להובלת משימות. יש בי אמון מוחלט בחיוניות מדינת ישראל".

"בשנים האחרונות אני עוקב מקרוב אחרי הדרך שהו אתה מוביל את המדינה. נמצא לצידך ורואה את קור הרוח ושיקול הדעת בכל הקשור לביטחון מדינת ישראל וביצור מעמדה של ישראל", אמר גלנט לנתניהו. "אתה מנווט בחוכמה ובנחישות את ישראל. אני גאה להצטרף לליכוד ורוצה לקחת חלק מרכזי בעשייה הביטחונית והכלכלית. גם הממשלה הבאה תורכב על ידי נתניהו אני מתחייב לעמוד לצידו. הליכוד זו המפלגה הכי חברתית ושורשית".

כזכור, לאחר שהביע כוונות להתמודד בליכוד, פוטר השר שכיהן כחבר כנסת מטעם סיעת 'כולנו' מתפקידו כשר הבינוי והשיכון. במקומו הושבעה לתפקיד ח"כ יפעת שאשא ביטון. גלנט עצמו הושבע היום כשר הקליטה במקומו של יריב לוין שכיהן עד כה כממלא מקום השר.

אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.