פרסום ראשון: בשנים האחרונות עלה תיאטרון אלמידאן לתקשורת בשל חשיפת אירועים אנטי ישראליים שהתקיימו במקום, ביניהם אירוע תמיכה במחבלים לכבוד יום האסיר הפלסטיני וכן אירוע תמיכה באסד רוצח ההמונים מסוריה ושלל אירועי תמיכה במחבלים.

בנוסף, התיאטרון התפרסם בזכות הצגת הדגל שלו על רוצח החייל משה תמם המחבל ואליד דקא . ואליד דקא היה מפקד של חוליית מחבלים ערבית ישראלית שחטפו ורצחו את החייל משה תמם בשנת 1984. ואליד נתפס ונגזר עליו מאסר עולם. בכלא נהפך ואליד למנהיג האסירים והוא אף הוציא ספר ובקשר עם מפלגת בל”ד. לפני שנתיים נתפס חבר הכנסת לשעבר באסעל גטאס מבריח פלאפונים למחבלים אשר יועדו עבור ואליד דקא לביצוע פיגועים נוספים. ההצגה המתארת את חייו של המחבל, נכתבה בהשראת מעשיו ונאמר בה שהרצח בוצע בהוראת אללה ועוד דברי הכשרה והסתה לטרור. ההצגה עוררה את זעמם של משפחת תמם אשר הזדעזעו לראות שהם מממנים מכיסם הצגה המהללת את רוצח בנם.

בעקבות כך הורה שר החינוך דאז נפתלי בנט להוציא את ההצגה מסל החינוך.

אורטל תמם, אחייניתו של משה תמם הי”ד עם תמונת דודה

ארגון ‘בצלמו’ פנה אז לכלל הגופים שמממנים את המקום ביניהם משרד התרבות מפעל הפיס ועירית חיפה וכולם הפסיקו מיידית את התקציב, אולם לאחר זמן חלק מהגופים החזירו את התקציב וכך התיאטרון חזר לפעול בצורה רשמית.

בד בבד פנה ארגון ‘בצלמו’ ביחד עם משפחות שכולות ובתוכן משפחת תמם לרשם העמותות, בבקשה שתחקר התנהלות העמותה לאור חשדות כבדים לאי סדרים כספיים, תמיכה בטרור ועוד. ואכן לפני מספר חודשים הודיע רשם העמותות שהוא שוקל להמליץ על סגירת העמותה ונתן לתיאטרון זכות להגיב כנגד הטענות הקשות שעלו כנגדו.

לאחר שטענות התיאטרון נדחו, הודיע הבוקר הרשם במכתב רשמי שהתיאטרון בדרך לפירוק וקבע תאריך לדיון בביהמ”ש המחוזי בחיפה. בחודש דצמבר יערך הדיון, בו ידרוש הרשם מביהמ”ש להורות על פירוק העמותה.

בפרסום הרשם נכתב:

“נמסרת בזאת הודעה כי ביום 26.9.2019. הוגשה בביהמ”ש המחוזי בחיפה בקשה לפרק את העמותה, וכי בקשה זו תדון בביהמ”ש המחוזי בחיפה. כל נושה או חבר בעמותה שרצונו לתמוך בצו הפירוק או להתנגד לו, רשאי להופיע בשעה זו בבית המשפט בעצמו או באמצעות עו”ד, לאחר שימסור לרשם הודעה על רצונו זה. בנוסף, נושה או חבר עמותה יוכל לבקש מהרשם תמורת תשלום, העתק רשמי מהבקשה לפירוק”.

מארגון ‘בצלמו’, שהוביל את המאבק, נמסר: “לאחר קרוב לחמש שנים של מאבק בלתי פוסק הצדק יצא לאור, תיאטרון הטרור יסגר. מקום שהיווה בית להאדרת מחבלים לשנאה להסתה ותמיכה ברצח לא יהיה קיים עוד. אפילו בלי מימון ממשלתי. מדינת ישראל חייבת להמשיך להלחם במקומות “תרבות” שבפועל מכשירים ומהללים טרור. אנחנו בטוחים שכעת יקום במקום תיאטרון ערבי הפועל למען דו קיום”.

אלדר ממן

אלדר ממן


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.