עם פרסום תוצאות הפריימריז בליכוד אחרי ספירת רוב הקולות הבוקר (רביעי), הנה כמה הערות ותובנות על רשימת הליכוד המסתמנת לכנסת:

1. מדובר ברשימה טובה, איכותית ומגוונת. מי שזילזל במצביעי הליכוד שוב אכל הבוקר את הכובע. הם בחרו לדחוק את חברי הכנסת שלא הוסיפו הרבה כבוד לתפקידם ולמםפגה ולהבליט את הח"כים המצטיינים ואת האנשים הראויים בתחום הביטחוני ( ודיכטר), החברתי ( וגמליאל), הפרלמנטרי (יריב לוין, אוחנה, קיש).

2. לא מן הנמנע שהסקרים שיפורסמו בימים הקרובים יצביעו על עלייה מסויימת בתמיכה בליכוד. זה פועל יוצא של הנבחרת הטובה שאותה יוביל .

3. המקטרגים יגידו שצמרת הליכוד אשכנזית וכמעט נטולת נשים. הם צודקים.

השר יואב גלנט. צילום: פלאש 990

4. ניר ברקת – אולי הפתעת הפריימריז. כולם האמינו שהוא יגיע למקום ריאלי, אף אחד לא חשב שהוא יתברג בצמרת.

5. הראיון המביך שנתנה רונית כץ לשרון גל בשבוע שעבר לא עבר טוב בגרון של מתפקדי הליכוד. המתקפה שלה על סער ורגב בתזמון הזה, כך חזו לא מעט ליכודניקים, תפגע בכר התמיכה של שר התחבורה. אז שהו, שלא. ישראל כץ, למרות התבטאויות אישתו, כובש את הליכוד ומאותת לכולם: תמשיכו לדבר על גדעון סער כמה שאתם רוצים, אבל אנשי הליכוד רואים בי כיורש הפוטנציאלי של נתניהו.

6. היא אחת מחברות הכנסת החרוצות והטובות של הכנסת היוצאת בכלל ושל הליכוד בפרט. מצער מאוד שהבוחרים לא הציבו אותה במקום ריאלי ברשימה. הפסד גדול.

חברת הכנסת שרן השכל. צילום: פלאש 90

7. רבים זלזלו בזאב אלקין. גם בגלל ההפסד הקשה בבחירות לראשות עיריית ירושלים, וגם בגלל קמפיין מאוד רדום ואפרורי שלו. בסופו של דבר הוא מגיע למקום טוב ואפילו מפתיע.

8. עם האוכל בא התיאבון? יולי אדלשטיין סיפר לכולם שהוא מעוניין להמשיך בתפקידו כיו"ר הכנסת גם אחרי הבחירות. כעת, לאחר ההישג הכביר שלו כבר נשמעים קולות בסביבתו שמדברים על כך שהוא מצפה לקבל תיר בכיר בממשלה הבאה.

9. אורן חזן היה אניגמה גדולה בבחירות האלה. בכירי המפלגה ביקשו להקיא אותו מתוכם, אבל בשטח הוא זכה לפופואלריות עצומה. בסופו של דבר הוא מצא את עצמו בחוץ. אם היה לו מצביע אחד על כל סלפי שהוא עשה רק אתמול בסיור הקלפיות, הוא היה לוקח את המקום הראשון.

10. אני יודע שזה פופלארי להסתלבט על איוב קרא, לזלזל בו, להמעיט בערכו. אבל יש חשיבות עצומה לנציג לא יהודי ברשימת הליכוד. בסופו של דבר, בהיעדר תמיכה מצד ראש הממשלה, קרא שילם את המחיר והמפלגה נותרה ללא ייצוג מיעוטים במקום ריאלי. חבל.

11. ואי אפשר לסכם את הפריימריז האלה בלי גדעון סער. צפיתי כבר בתחילת השבוע שהוא ייקח את אחד משלושת המקומות הראשונים. הליכודניקים אמרו את שלהם, והוכיחו שוב שהם לא עדר. נתניהו טעה כשהעלה שוב את תיאוריית הקונספירציה נגד סער, מבלי להציג ראיות לטענות האלה או אפילו עדות מחזקת. אם נתניהו ירכיב את הממשלה הבאה ספק אם סער יהיה חבר בה, ואם כן אז אולי בתפקיד השר להגנת הסביבה, אבל הוא בהחלט יכול לרשום לעצמו הישג עצום.
ולסיכום, אחרי שהעיתונאי הבכיר שלמה ארצי ראיין את בני גנץ ב"ידיעות", ראיון מלטף כמובן – למי שתהה – הגיע הזמן שבליכוד יבינו שהם חייבים לאחד כוחות ולפעול יחד כדי לשמור על כוחו של גוש הימין. מהצד השני של המפה הפוליטית גבי אשכנזי חדור מוטיבציה לחבר בין גנץ ללפיד ולהצטרף גם הוא לספינה הזאת ואז אל תתפלאו אם באפריל תקום כאן ממשלת מרכז-שמאל.
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.