דף הבית > תרבות > רשות השידור באיסלנד: "שוקלים לא להשתתף באירוויזיון בישראל"

רשות השידור באיסלנד: "שוקלים לא להשתתף באירוויזיון בישראל"

מנהלי רשות השידור האיסלנדית צפויים להחליט בתקופה הקרובה אם איסלנד תסיר את השתתפותה באירוויזיון 2019 שיתקיים בישראל. זאת לאחר ש-22,000 איסלנדים חתמו על עצומה התומכת במהלך

נטע ברזילי במופע הניצחון בכיכר רבין בת"א. צילום: פלאש 90

 

על פי הדיווחים שפורסמו היום (ה'), למעלה מ-22 אלף בני אדם חתמו עד כה על עצומה שמופצת בימים האחרונים באיסלנד ומנסה ללחוץ על רשות השידור האיסלנדית להחרים את תחרות אירוויזיון 2019 שתיערך בשנה הבאה בישראל, זאת בשל האירועים האחרונים ברצועת עזה.

מוקדם יותר היום, נמסר מרשות השידור האיסלנדית כי חתמו על העצומה למעלה מארבעה וחצי אחוזים מאוכלוסיית המדינה וכי הדבר עלול להשפיע על החלטתם בנושא התחרות. בדיווחים בכלי התקשורת באיסלנד נטען כי רשות השידור קיימה ישיבה השבוע ותקיים ישיבה נוספת ביוני על מנת לדון בנושא. העיתון השוודי אפטונבלדט טען כי החרם של איסלנד נגד עצם קיום תחרות האירוויזיון ה-64 בישראל, יכול להתפשט במהירות ברחבי העולם, וכי ניתן להעביר את התחרות למדינה אחרת או לגרום לכך שמדינות רבות יחרימו את התחרות.

העצומה שפורסמה באיסלנד

 

בתחילת השבוע, ראש עיריית דבלין קורא לאירלנד להחרים את תחרות האירוויזיון שתיערך בישראל בשנת 2019. מישל מק דונצ'ה, חבר מפלגת "שין פיין", טוען כי השתתפותה של אירלנד בתחרות של השנה הבאה, שתתקיים בירושלים, תהיה בלתי הולמת בשל העימות המתמשך בין ישראל לפלסטינים.

 

אולי יעניין אותך גם

המומחה שמוכיח: הרשות הפלסטינית – אויב ולא פרטנר

שגריר ישראל לשעבר לקונגרס האמריקני, יורם אטינגר, בשיתוף עם ארגון 'בומרנג', בסדרת סרטוני הסברה ברשת. הפעם מסביר המומחה כי ההיסטוריה הטרוריסטית של הרשות הפלסטינית ותמיכתה הכלכלית בטרור מוכיחות כי פניה להשמדת ישראל ולא לשלום