הרב צבי . צילום: צלמון דורלכר

 

ראש ישיבת ההסדר במצפה רמון, , משירות מילואים בצה"ל. הסיבה – התבטא נגד בצבא, כך פורסם ב'ישראל היום'. קוסטינר משרת במילואים מזה 25 שנים, ובעשור האחרון משמש כרב קורס רבנים צבאיים למשך חודש וחצי בכל שנה, אך כל זה לא עניין את מקבלי ההחלטות בצה"ל שהחליטו להדיח אותו רק בגלל שאמר את אשר על ליבו.

הרב קוסטינר צוטט לאחרונה כשאמר כי "הניסיון לגייס את הבנות הוא חלק ממלחמת תרבות ומהניסיון להרס המשפחה" וכי "צבא יהודי זה צבא בלי בנות", מה שהכעיס את הצבא עד כדי הדחתו מהשירות.

"לא ייתכן שרב יצטרך לחשוש להביע את עמדתו התורנית בגלל שאולי יחליטו להדיח אותו מתפקידו", אמרו מקורבים לרב קוסטינר. "ההרגשה שמתחזקת בתקופה האחרונה היא שיש ניסיון לסתום לרבנים את הפיות, גם בצה"ל, ולהטיל עליהם אימה כדי שיישרו קו עם האג'נדה הליברלית".

עמותת 'צו 1' יצאה להגנתו של הרב: "הרמטכ"ל איזנקוט רוצה להפוך את קורס הרבנים הצבאיים לקורס רבנים מטעם. לא זה תפקידם של הרבנים הצבאיים אלא שמירה על היהדות ואורח החיים היהודי בצה"ל. צו 1 ימשיכו ללוות כל חייל וחיילת שומרי מסורת".

מזכ"ל מפלגת האיחוד הלאומי, אופיר סופר, תקף גם הוא: "'רוח המפקד' של ליברמן מובילה לסתימת פיות ולדורסנות כלפי כל מי שחושב אחרת ויש לו מה להגיד על הנעשה בצבא. שורה ארוכה של רבנים שהובילו חינכו וחוללו מהפכה מוצאים עצמם מודרים מתפקידים אותם ביצעו בשנים האחרונות. כנראה שיש כאלו שרואים בצה"ל כלי לשיסוי פוליטי והגדלת המחלוקות. כך נקט שר הביטחון לגבי הרבנים ישיבות ההסדר והמכינות וכך נוהג לגבי גיוס החרדים".

תגובת דובר צה"ל: "הרב קוסטינר נשאר בשירות מילואים ברבנות הצבאית, אך הוחלט שבעת הזו לא ישמש עוד כרב הקורס".

 

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.