חשבון שנחסם מטוויטר – רק בישראל. צילום מסך: טוויטר

הפסקת הטרור או עבודה בעיניים? טוויטר חסמה או הסירה לפעילות בישראל 35 מתוך 40 חשבונות של ארגוני הטרור חמאס וחיזבאללה, זאת בעקבות דרישה שהגיעה מהשר לביטחון הפנים ונושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן. השר פנה לראשי החברה ודרש לסגור את חשבונות הטוויטר של ארגוני טרור העושים שימוש ברשת החברתית כדי להסית ולהפיץ תעמולה נגד ישראל.

כך למשל, חשבונות הפועלים מתוך מזרח ירושלים, הנמצאת בשטח ישראל נחסמו לחלוטין, בעוד חשבונות המסיתים משטחי הרשות ממשיכים לפעול כרגיל – כאשר הם מוסתרים מעיניים ישראליות.

בשל התגובה הרפה של הרשת החברתית, השר ארדן שב ופנה לטוויטר ודרש שלא להסתפק בכך ולהסיר את כל החשבונות של ארגוני הטרור וראשיהם לחלוטין. ״לא ייתכן שארגונים הקוראים לרצח חפים מפשע יוכלו לנהל חשבון טוויטר באופן גלוי", כתב השר ארדן. ארדן הדגיש כי בניגוד לטוויטר, חברות אחרות הפעילות ברשת החברתית נענו לדרישות שלו ושל הרשויות בישראל להסיר תוכן של ארגוני טרור מהרשת ולחסום חשבונות המסיתים לטרור.

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן. צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

 

השר כתב בפנייתו לטוויטר: "אני בטוח שאינכם רוצים להיות אחראיים לתמיכה בארגוני טרור שמפיצים הסתה וקוראים לביצוע פיגועי טרור נגד אזרחים חפים מפשע. לכן, אני דורש שתסגרו באופן מיידי את חשבונות הטוויטר של ארגוני הטרור, של המנהיגים שלהם, הדוברים שלהם ותסירו את התכנים שלהם מהפלטפורמה שלכם. אם לא תעשו זאת, ייתכן שנאלץ לפתוח בצעדים משפטיים ובהליכים פליליים נגד טוויטר".

״בזמן שחמאס מוביל את טרור ההצתות בדרום והחיזבאללה מאיים על תושבי הצפון, לא ברור מדוע עדיין נמנעים בחברת טוויטר להסיר את כלל החשבונות השייכים לארגונים אלו", אומר השר.

"טוויטר בחרה לפעול באופן ציני ולחסום את חלק מהחשבונות רק בשטח ישראל, ושכחה כי מדובר בארגוני טרור רצחניים המוגדרים כישויות טרור גם בארה"ב, האיחוד האירופי, ומדינות רבות נוספות. אני דורש מטוויטר לסגור לחלוטין את חשבונות החמאס והחיזבאללה בעולם כולו, ולא לאפשר להם לעשות שימוש ברשת החברתית על מנת להפיץ את ההסתה הרצחנית שלהם. אם החברה לא תסכים, נמשיך לבחון חקיקה ומהלכים משפטיים על מנת לאלץ אתה לעשות זאת״.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20