12:31 23/10/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רק ביבי יכול: ס' הרמטכ"ל לא הולך לשום מקום

רק ביבי יכול: ס' הרמטכ"ל לא הולך לשום מקום

ראש הממשלה מתנהג כמי שיושב על הגדר מספיק זמן ביותר מדי נושאים מהותיים. כעת עליו להחליט אם ייתן ליאיר גולן להכפיש את עמישראל או לפטר אותו

כולנו הזדעזנו מדבריו של סגן הרמטכ"ל יאיר גולן. אפשר לדבר עליהם רבות – על זילות השואה, על הפגיעה בתדמית ישראל בעולם, על ההתערבות של בכירי הצבא בנושאים פוליטיים, על העובדה שמי שפיקד על הפינוי האלים בעמונה ב-2006 מרשה לעצמו להיות מוטרד מ"ניצנים של אלימות ושל הרס עצמי".

אבל אני רוצה להתמקד באדם אחר, והוא ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. נתניהו, מכהן בתפקיד ראש הממשלה עוד משנת 2009. לפני כל בחירות הוא דואג להצטייר כמנהיג הימין, אך לאחריהן הדימיון בינו לבין מועמד השמאל נראה פתאום, איך נאמר, קרוב מדי.

אסביר.

בשנת 2009, שנת בחירות, תקופת מבצע עופרת יצוקה, טיל גראד נוחת כניסה לעיר אשקלון. נתניהו, אז יושב ראש האופוזיציה, מבטיח למוטט את החמאס.

 

מאז נורו הרבה הרבה גראדים לעבר ישראל ונתניהו, כראש ממשלת ישראל כבר 7 שנים, לא מוטט את שלטון החמאס. להיפך.

לאחר שני מבצעים, הקרבת עשרות לוחמים ושיבוש שגרת החיים באזורים נרחבים במדינה – החמאס רק התעצם, טווח הטילים התרחב לכל המדינה ונוספו איום המנהרות והמלט"ים.

אם נתניהו רק היה מחליט, הרי שאפשר היה למוטט את שלטון החמאס במהירות. אבל במקום ישראל מעבירה לחמאס מלט כשברור שהוא ישמש לבניית מנהרות. וזה כמובן בנוסף לחשמל ומים שמספקת ישראל למדינת הטרור שמנסה להשמיד אותה.

אתן דוגמה נוספת. בדמוקרטיה, כידוע, יש שלוש רשויות – מחוקקת, מבצעת ושופטת, כאשר עיקרון הפרדת הרשויות חיוני לקיומה של הדמוקרטיה.

מאז החלטתו של אהרון ברק בשנת 1995 כי "הכל שפיט", נפגעה הפרדת הרשויות והדמוקרטיה בישראל. בתקופת שלטונו של נתניהו, נדמה כי הפגיעה אף התעצמה עוד יותר (ראו ערך מתווה הגז, התיקונים לחוק למניעת הסתננות ועוד). ומה עשה ראש הממשלה? הצהיר שלא יתן לפגוע בבית המשפט העליון.

עוד דוגמא היא סוגיית היועצים המשפטיים למיניהם. בין היועץ המשפטי לממשלה ועד לאלה של משרדי הממשלה השונים – נראה כי כיום מי שמחליט או היועץ, ולא השר או ראש הממשלה.

אבל, שוב, גם כאן נתניהו נותן יד לפגיעה בשלטון נבחרי העם. כאשר שרת המשפטים שקד קראה לפצל את משרת היועץ המשפטי לממשלה, נתניהו התנגד

.סגן הרמטכ"ל יאיר גולן צריך ללכת הביתה בעקבות דבריו. כך גם מפקד תחנת גלי צה"ל שהגיב בנושא, ושר הביטחון יעלון, שגיבה את גולן.

אך הרשו לי לאכזב אותכם – נתניהו לא ידיח אף אחד. שלושתם ישארו בתפקידם.

אייל גולן

אייל גולן

בן 22, מתגורר בחדרה. מהנדס סיסטם בחברת הייטק במרכז הארץ.
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

ראאד סלאח בהארכת מעצר בבימ"ש השלום בראשל"צ .צילום: אבי דיש, פלאש 90

המחוזי בחיפה קבע: השייח' ראאד סלאח יישאר במעצר

לאחר שמנהיג הפלג הצפוני של 'התנועה האסלאמית' ערער על החלטת השלום לעוצרו עד תום ההליכים, נקבע כי הוא לא ישוחרר: "שב על דבריו נוטפי הדם שוב ושוב"