בערב יום השואה פרסמה מסעדת אובן קובן התל אביבית בדף הפייסבוק שלה פרסום חסר טעם שפגע בגולשים רבים. על גבי תמונה של ילדים בגטו נכתב "בתמונה מתוך אתר יד ושם נראים ילדים בתור חלוקת אוכל בגטו. לנו זה נראה הכי טבעי לחייג ולהזמין משלוח. בזכותם אנחנו כאן".
התמונה הקשה והקישור המאולץ לטייק אווי של מזון מהיר בעיצומו של יום השואה גררו את הזעזוע המתבקש ברשתות החברתיות. בין אם היה זה תרגיל מוצלח ביחסי ציבור או הפגנת טפשות אותנטית, הפוסט הפך לוירלי והעסיק אלפי גולשים. אבל לא רק אותם – גם אתר וואלה נדרש לסוגיה ולמרות שהמסעדה מיהרה להוריד את הפוסט התמוה ולהתנצל בפני הגולשים, העלה אייטם שעסק במסעדה ובפרסום העגום. וואלה העניקו לעיסוק בפרשה הזעירה את הכותרת "הפרסומת שחצתה כל גבול?" (עם סימן שאלה בסוף, במקור, דור ה-Y כנראה, נמנעים מהתחייבות) ובכך יצאו ידי חובת זעזוע (ועל הדרך גם סיפקו כנראה למסעדה את הפרסום המבוקש).

oban19.05
"הפרסומת שחצתה כל גבול?"

 

זעזוע דומה לא נרשם בוואלה היום, כשהאתר העלה פרסומת – סליחה, כתבת תוכן שיווקי – לקטנועים, בכיכובו של גדי סוקניק ובהתבסס על רצח רבין, לא פחות!
תחת הסופר (כותרת על) "המדריך ליציאה מהפקקים" התנוססה הכותרת "גדי סוקניק נזכר ברצח רבין: איך הגעתי לכיכר תוך כמה דקות". כותרת המשנה אמרה "המגיש הוותיק מצא דרך מקורית במיוחד להגיע זירת הטרגדיה כשעוד היה כתב שטח צעיר. "לא אשכח את היום הזה כל חיי".

ה"כתבה" כולה פורסמה בשיתוף חנות האופנועים "מטרו" ואיננה אלא פרסומת לקטנועים הנסמכת על קולב יצירתי במיוחד.

המדריך לאזכורים שליליים. הפרסומת ב'וואלה' לפני הסרתה.

 

"כל מי שגר בעיר כבר מכיר היטב את הלחץ לקום מוקדם בבוקר ולמהר להתארגן כדי לא לפגוש את המוני בית ישראל עומדים בפקק ומנסים למצוא מזור לתסכולם", נכתב בוואלה בטון עולץ. "מיותר לציין שעבודות על הרכבת הקלה בערים הגדולות של גוש דן לא מקלה על הבעיה ולעתים אף מחמירה אותה. אז זהו, שלרז שפירא, כתבת וואלה! NEWS זה בהחלט נמאס והיא החליטה סוף סוף לשקול להוציא רישיון על קטנוע. כן, ההורים והבעל קצת מודאגים וסבלנות של הנהגים בכביש ששואפת לאפס לא מוסיפה רוגע, אבל מנגד, מחכים חיים שלמים של זמן פנוי, זריזות ובעיקר חופש. לא מאמינים? תשאלו את המגיש גדי סוקניק שלקח את רז לסיבוב על האופנוע שלו וגילה לה מהו הרגע הכי משמעותי בחייו".

לכתבה נלווה סרטון וידאו המקיים מה שמבטיח הטקסט הנלווה. רגע משמעותי בחיים. רצח ראש ממשלה ואולי אולי – כרטיס היציאה שלכם מהפקקים הנוראים! כי מה יותר עצוב מרצח רבין? ופקיים? אלו שני דברים נוראים ומאחד מהם אתם יכולים להינצל! בעזרת קטנוע!!

משום מה, אתר "וואלה" לא פירסם כתבה מזדעזעת על הפרסומת חסרת הטעם הספציפית הזאת.

modaha_osra19.05
הפרסומת הוסרה

 

כנראה שהיו אחרים שחשבו שהפרסום ב'וואלה' לא ראוי וכשהכתבה התחילה לצבור אזכורים שליליים ברחבי הרשת, 'וואלה' מיהרו להוריד אותה מהאוויר.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20