הנרצחת פאדיה קדיס

המשטרה עצרה שני חשודים ברצח אישה ביפו אמש (ה'). הנרצחת, פאדיה קדיס (52), היא אלמנתו של גבי קדיס, יו"ר האגודה האורתודוכסית ביפו שנרצח בשנת 2012 בעקבות סכסוך הנוגע לדירת מגורים.

צוות מד"א שהגיע לביתה של קדיס ברחוב אוהב ישראל בעיר נאלץ לקבוע את מותה. קדיס נמצאה בחדר המקלחת ככל הנראה מספר שעות לאחר מותה כשהיא דקורה בפלג גופה העליון.

חובש רפואת חירום במד"א רן מנוסיס סיפר: "בדירה שכבה אישה כבת 50 כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם סימני אלימות בפלג גופה העליון. ביצענו בה מספר בדיקות רפואיות, אך היא הייתה ללא סימני חיים ובתוך זמן קצר נקבע מותה".

זירת הרצח. צילום: תיעוד מבצעי מד"א

הרוצח התחפש לסנטה קלאוס ודקר את גבי

כאמור, הבעל, גבי קדיס, נרצח בינואר 2012 במהלך תהלוכה של הכנסיה האורתודוכסית הנוצרית לרגל חג המולד. הרוצח, פואד אבו מנה, עטה תחפושת של סנטה קלאוס, עקב אחר הקורבן והתנפל עליו בדקירות סכין בסיום התהלוכה. לאחר מכן נמלט מהזירה יחד עם קרוב משפחתו.

בעקבות הדקירות הקטלניות בגבו נאלץ הצוות הרפואי לקבוע את מותו של יו"ר האגודה האורתודוכסית. הרוצח פואד אבו מנה נידון למאסר עולם וערעורו נדחה בתחילת השנה. עונשו של סייען ברצח, תופיק דלו, הוחמר ל-10.5 שנים ואילו עונשו של סייען נוסף לאחר הרצח, טלאל אבו מנה, הופחת ל-30 חודשים מאסר לאחר שזוכה מעבירת קשירת קשר לביצוע פשע.

בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא