מספר יריות נורו הבוקר לעבר כבת 35 בזמן שנהגה ברכבה בכפר הערבי שבגליל. חובשים ופראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום מצאו את האישה כשהיא ללא רוח חיים. מותה של האישה נקבע במקום ונסיבות המקרה ופרטים נוספים נחקרים כעת. "בהגעה למקום מצאנו אישה מחוסרת הכרה הסובלת מפצע ירי בפלג גופה העליון. ביצענו בה מספר בדיקות רפואיות, אך לצערנו לא נותר לנו אלא לקבוע את מותה במקום", סיפר פראמדיק מד"א רביע איוב.

זירת הרצח בכפר ראמה הבוקר (ב'). צילום: חדשות 48'
זירת הרצח בכפר ראמה הבוקר (ב'). צילום: חדשות 48'

"אנחנו בהלם, לא מבינים כלום ולא יודעים מי עמד מאחורי הרצח. מדובר באישה טובה שמעולם לא פגעה באחרים. אנחנו מחכים שהמשטרה תגיע לאמת ותעצור את הפושעים שמשתוללים ופוגעים בחפים מפשע", סיפר קרוב משפחתה של הנרצחת ל-ynet. מהמשטרה נמסר כי "נסיבות המקרה עדיין לא ברורות. אנחנו חוקרים מספר כיוונים ובשלב זה טרם נעצרו חשודים".

רק בשבוע שעבר דווח על  נוסף של אישה במגזר הערבי. סהאם זבארקה, אישה כבת 30, נורתה בלוד והובהלה לבית החולים 'אסף הרופא' כשהיא סובלת מפצעי ירי בפלג גופה העליון, שם נקבע מותה.

זירת הרצח בלוד בשבוע שעבר

"מי שנותן לנשק להשמיד אותנו צריך לתת את הדין"

בעקבות ריבוי מקרי רצח הנשים במגזר הערבי, יזמה עמותת נע"ם (עמותה למען ערביות במרכז) הפגנת מחאה כנגד התופעה המתוכננת ליום רביעי הקרוב בין תחנת המשטרה לזירת הרצח האחרון בלוד. "הגיע הזמן שכולנו נזעק את זעקתן של הנשים הנרצחות מדי יום בחברה הערבית מבלי שהרשויות נוטלות אצבע למענן!", קוראות המארגנות בהזמנה לאירוע שפייסבוק. "אחרי רצח סיהאם, לא באו אנשים לנחם, לא נאמו אנשים מקושרים והמשטרה לא תפסה את הרוצחים. החלטנו בנע"ם יחד עם פעילים ופעילות בלוד ורמלה שלא נוכל לשתוק יותר. מי שנותן לנשק להשמיד אותנו צריך לתת את הדין, מי שמפקיר את חיינו צריך להסגיר".

"רצח נשים לא יעבור". צילום מסך מעמוד האירוע בפייסבוק
"רצח נשים לא יעבור". צילום מסך מעמוד האירוע בפייסבוק

 

"כולנו סיהאם, כולנו דועאא, ביסאן, ליליאן, עביר, אמאל, נסרין, סוהיר, נרמין, סונדוס, נאדיה, חדרה, מרים, חמדה ועוד. נתמוך אחת בשניה. נצעק את צעקת החיים ונגן בגופנו אחת על השניה".

אולם לא רק נשים ערביות נמצאות בקבוצת הסיכון. ביום שני שעבר דקר מחבל בלוד את רויטל קנינו, מנהלת בית ספר בעיר בת 44. היא הובלה במצב בינוני לבית החולים 'אסף הרופא' ושוחררה לאחר מכן. הפיגוע עורר בהלה גדולה בקרב האוכלוסייה היהודית בעיר. מהשב"כ נמסר היום (ב') כי המחבל הדוקר נטל סכין ממאפייה בה עבד בעיר, ללא היתר שהייה כחוק, ביצע טהרה במסגד בעיר והחל לחפש אישה יהודייה כקורבן לפיגוע המתוכנן. עוד עלה מפרטי החקירה, כי המחבל הבחין באישה שעמדה בסמוך לרכבה בחניון כשהיא עם כיסוי ראש. משהבין כי מדובר ביהודייה החליט לפגוע בה – המפגע התקרב לאישה וזו שאלה למעשיו,  ואז הוציא המפגע סכין והחל לרדוף אחריה עד שהשיגה ודקר אותה, כשהוא צועק משפט דתי בערבית.

גם בשבוע שעבר נערכה "הפגנת זעם" תחת הסיסמה: "לא נשתוק כל עוד דם אחותינו נשפך!". ההפגנה התקיימה מול בניין קריית הממשלה בתל אביב בעקבות רצח סהאם זבארקה בלוד ורצח אדל קלמן בטבריה.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.