משטרת ישראל פענחה את הרצח הכפול בבית המחסה ‘’ לנפגעי סמים ואלכהול. מחר צפויה הפרקליטות להגיש כתב אישום נגד החשוד ברצח הכפול. בתחילת החודש התקבל במשטרת ישראל דיווח על מציאת גופת אדם ב’’ המשמש כבית מחסה למחוסרי דיור ומוסד לגמילה בנתניה. שוטרים שהגיעו למקום גילו גופת אדם במשרד המקום ומאוחר יותר התברר כי מדובר בגופתו של בית המחסה, אברהם ואנונו, בן 57 מנתניה.

בית המחסה ‘בית יעל’ לנפגעי סמים ואלכהול. צילום: מתוך עמוד הפייסבוק

 

עם הגעת השוטרים למקום, התברר כי גבר בן 54, דייר המקום, נעל את עצמו בחדרו. השוטרים פרצו את הדלת ומצאו את אלכסנדר מירזוב כשהוא יושב בחדר ונודף ממנו ריח חזק מאוד של דלק. בסריקה במקום השוטרים גילו גופה נוספת, שהוחבאה בחדרו של אלכסנדר, מתחת למיטה, כשהיא מגולגלת בשטיח. בזיהוי הגופה במכון לרפואה משפטית נמצא כי מדובר בדייר ויאצ’סלב פידקין, בן 49. החשוד, אלכסנדר מירזוב, נעצר והובא לתחנת המשטרה.

חקירת הרצח הכפול הוטלה על צוות חקירה מיוחד ובחקירה מאומצת נמצא כי החשוד בגרזן את מנהל המקום ורצח אותו על רקע חשדו כי נוצל ע”י שותפו לחדר (ויאצ’סלב) ובסיועו של מנהל המקום. בהמשך, החשוד נעל עצמו בחדר עם המנהל וכשעובדת המקום ניסתה להיכנס לחדר, החשוד ניסה לתקוף גם אותה. רק בסיוע של עובד נוסף שנחלץ לעזרתה, הצליחו להשתלט על החשוד ולהוציא את הגרזן שהחזיק בידו.

במכות . צילום אילוסטרציה: Engin_Akyurt, Pixabay

 

החשוד הודה ברצח הכפול ומהחקירה התברר כי ב-27 ביולי בשעת לילה, היכה את שותפו לחדר, ויאצ’סלב פידקין, במכות גרזן והטמין את גופתו מתחת למיטה בחדרם המשותף, כשהגופה מגולגלת בשטיח. בהמשך, רצח גם את מנהל המקום. עוד סיפר החשוד כי לאחר רצח המנהל, נעל עצמו בחדר וניסה להמית את עצמו בדלק ששפך על גופו. ניסיון זה לא צלח בידו.

החשוד נעצר כאמור בתחילת החודש ומעצרו הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בפ”ת. השבוע הוסר צו איסור הפרסום בחקירה והוארך מעצרו של החשוד עד מחר, אז בכוונת הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.