הסרטון שפרסם כתב ‘ ממשיך לעורר סערה. אתר ‘מזבלה’ פרסם היום  (א’) תיעוד מצולם של חברת האבטחה “קוריץ מערכות אבטחה” המתעדים את , כתב ‘רשת’, מתאם עם צעיר חרדי סצנה מבוימת בה הוא נראה כביכול תוקף אותו ושובר את דגל מדינת ישראל.

התיעוד המצולם מחברת “קוריץ מערכות אבטחה”

בהתאם לכך, ‘רשת’ מסרו תגובה מעודכנת ואמרו: ״אנו מתנצלים בפני כל מי שנפגע מהסרטון אשר אינו עומד בקנה אחד עם ערכי רשת. זו הסיבה שהחלטנו להסירו לאלתר שעות ספורות לאחר שעלה. מאז המקרה אנו עושים את כל הבדיקות הפנימיות בכדי להבין לעומק את פרטי האירוע ונפעל בהתאם״.

בתחילה, ברשת אמרו כי “לצערנו הסרטון שפורסם אינו  מפוברק אולם לאור פגיעה אפשרית ברגשות הציבור”. בעקבות חשיפת התיעוד, ‘רשת’ עדכנו את התגובה.

במקביל, הצעיר החרדי שנראה בסרטון שובר את התראיין הבוקר לרדיו ‘’ ותקף בחריפות את הכתב. לדבריו, כתב ‘רשת’ הוליך אותו שולל על מנת להוציא שם רע לציבור החרדי.

ה”תוקף” אמר: “נסעתי באותו יום עם חברי על האופנוע באחד הרחובות בבני ברק, פתאום חבר שלי ראה את גיא הוכמן, אני לא מכיר אותו אבל חבר שלי מכיר אותו, אני לא יודע מאיפה. הוכמן עצר אותנו ואמר לנו בואו נעשה ‘קטע’. הוא הלך שם עם הדגל, עם המסריטים שלו, והוא אמר לנו ‘בואו נעשה קטע'”.

לטענת שובר הדגל, הוכמן לא אמר לו מה היא הכוונה האמתית מאחורי צילום המערכון. “אנחנו חשבנו שכמו שיש לו הרבה קטעים שהוא מעלה לפייסבוק ומפיץ בוואטסאפ זה עוד קטע סאטירי שהוא הולך לעשות ואמרנו לעצמנו בוא נזרום עם זה. תכננו בדיוק מאיפה הוא יבוא, מאיפה אנחנו נגיע. עשינו את זה פעם אחת, עוד לא שברנו את הדגל, זה לא יצא הכי טוב. אז עשינו את זה פעם נוספת ושברתי את הדגל. לאחר כמה ימים, ביום חמישי בלילה, פתאום אני שומע שרשת פרסמה תצלום שרואים רוכב אופנוע שובר דגל, לא בקטע סאטירי ולא בשום קטע כזה או אחר. זה היה ממש בקטע איך לבייש את החרדים בצורה גסה ואכזרית, שזה דבר שלא היה, זו הצגה שקרית לגמרי”.

צילום ממצלמות האבטחה של חברת "קוריץ מערכות אבטחה"
צילום ממצלמות האבטחה של חברת “קוריץ מערכות אבטחה”

בסיום דבריו, ה”תוקף” אמר כי הוא הפיק לקחים מהמקרה ולא ישתף פעולה עם צילומים מסוג זה בעתיד.  “אני מאוד מתפלא על ‘רשת’, זה דבר שאמור להיות אמין. ברגע שמשדרים לציבור חדשות שאינם אמינות אי אפשר לדעת אם לא מפברקים לנו עוד דברים. “בעתיד לא אשתף פעולה עם בקשות מסוג זה”.

כתב ‘קו עיתונות דתית’ אברהם גרינצייג פרסם הבוקר כי חברי הכנסת ואורי מקלב () קראו ל’רשת’ לפטר את גיא הוכמן.

כזכור, הסרטון שפורסם שבוע שעבר עורר סערה ברשתות החברתיות ובציבור החרדי. לבסוף, ‘רשת’ בחרה להסיר את הסרטון.

חיים פרידלנדר, עורך באתר “כל הזמן”, סיפר כי כתבי תקשורת שמסיירים בריכוזים בימי זיכרון ובשעות הצפירה הם לא תופעה חדשה. “עבור רבים עשרת הימים שבין יום השואה ליום העצמאות הם עשרת ימי חרדה. חרדה מהפרובוקציה הבאה שתשודר בכלי התקשורת. לצערנו, רבים מהפרובוקציות באים מתוכי המגזר, צעקות “נאצי” על חייל חרדי ביום השואה, הפגנה בשעת הצפירה ביום הזיכרון ושריפת דגל ישראל ביום העצמאות”.

“עם השנים, רבים מכלי התקשורת הבינו שאותם פרובוקטורים משתייכים לשולי המגזר והפנימו שזה לא מייצג. אבל הרייטינג מה יהיה עליו? אל דאגה, נמצא הפתרון, נייצר פרובוקציה בבני ברק, בירת המגזר. “הדוברים” החרדים לא יוכלו לטעון שמדובר בקנאים/סיקריקים/שוליים וכו’, זו בירת המגזר, לא מאה שערים”, אמר פרידלנדר.

ח"כ אורי מקלב. דורש מ'רשת' לפטר את גיא הוכמן. צילום: יונתן זינדל פלאש 90
ח”כ . דורש מ’רשת’ לפטר את גיא הוכמן. צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרידלנדר הוסיף, “בתחילת השבוע “עיתונאי” רשת נכנס לבני ברק כשבידו דגל ישראל ענק. מטרת שליחתו הייתה ברורה, להכפיש את המגזר החרדי. הרי אם ברצונו היה להביא את דעתם של בני המגזר ויחסם למדינה, הוא היה אמור לראיין את העוברים ושבים, אלא מאי, זה לא מצטלם טוב, זה לא מביא רייטינג. במשך חצי שעה צעד הכתב בבני ברק, מחיידר תשב”ר לסאטמר, אך לצערו מלבד קריאות ‘בוז’ מילדים ויריקה מאחד העוברים ושבים, מצלמתו לא קלטה שום אירוע ששווה שידור. ואז נמצא הפתרון – אופנוען, שעובר במקרה או שלא, וניכר היה לפי כל עדויות הסובבים שמכיר את העיתונאי, שובר את הדגל ונמלט מהמקום. כמה מוזר היה שאותו אופנוען חזר כעבור דקות לזירת הפשע ושאל את העיתונאי “איך היה”.

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.