שוטרי מג"ב עצרו הבוקר (א') פעיל של התנועה הרפורמית שהתפרע והפעיל אלימות כלפי מתפללים, בהם קטינים, שמחו נגד פרובוקציות שערכו נשות הכותל בתפילת ראש חודש אלול.

מעצר פעיל התנועה הרפורמית

 

"הוא היה עצבני והחל להרביץ לנו. לאחד הוא עיקם את היד ודחף אחרים. ראינו את השנאה בעיניים שלו", תיאר קטין את ההתפרעות לחדשות 0404.

מתפלל אחר סיפר: "נשות הכותל תחת הרפורמים הרסו את המקום הזה. רק פרובוקציות ורק רצון לפגוע ביהדות ובמסורת ישראל. אני לא מבין איך מאפשרים דבר כזה".

מנשות הכותל נמסר: לא הייתה שום אלימות. דחפו את הבחור והוא הדף את הדחיפות נגדו. לעומת זאת כל התלונות שהפנינו לשוטרים על אלימות נגד המתפללות – זכו להתעלמות".

"המתפללים הגיעו לחזק את קדושת הכותל מול קומץ קטן וקיצוני"

נשות הכותל המזוהות עם התנועה הרפורמית מגיעות מדי ראש חודש אל הכותל המערבי ונטמעות בעזרת הנשים. קבוצת הנשים מלווה בצלמים (בהם גם גברים) מגיעה בלבוש טליתות וכיפות ולעתים גם מבקשת להשתמש בספרי התורה. זאת על אף שהוקצתה רחבה נפרדת "עזרת ישראל" לטקסים מסוג.

נשות הכותל עטויות כפיה וטלית, הבוקר

לטענת המתפללות, הנשים באות במטרה ליצור חיכוך ולעורר מהומה, "הן נעמדות לידנו, מנסות לדחוף קצת, לדרוך עלינו, הכל בניסיון לגרות אותנו להתעמת איתן כדי להראות כאילו שהן הקורבן, בעוד באמת הפרובקציות שהן עושות מפריעות מאוד למאות הבנות שמשכימות מדי חודש לחזק את קדושת המקום".

החודש, הנשים גם הביאו שופרות במטרה לתקוע בשופר בעזרת הנשים בסיום הטקס שלהן, תוך פגיעה ברגשות המתפללות במקום. בשבוע שעבר שלחה עו"ד צפנת נורדמן ממשרד עו"ד הראל ארנון מכתב ליועמ"ש, בדרישה למנוע את הכנסת השופרות והשימוש בהן ע"י הנשים.

בתוך כך מאות רבות של מתפללים ומתפללות, בהם גם חניכי תנועת אריאל, פקדו הבוקר את רחבת הכותל המערבי, לתפילת ראש חודש חגיגית.

"מאות המתפללים והמתפללות שהגיעו הבוקר לחזק את קדושת הכותל מול קומץ קטן וקיצוני שמנסה לקרוע את העם בשליחות הקרן לישראל החדשה, הם הקריאה הכי ברורה לראש הממשלה ולשרים, להוציא את הקומץ מהכותל ולהפסיק את הפרובוקציות. בראש חודש אלול זה הזמן לעשות תשובה, לתקן את המצב בכותל ולשמור על אחדות העם", מסר בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על המקומות הקדושים.
חדשות 20

חדשות 20