במסגרת הסכם חדש למימון עלויות האבטחה במגרשי הכדורגל בישראל הוחלט כי משרדי התרבות והספורט והאוצר ישאו בכל עלויות האבטחה, בניגוד למצב הקיים בו נאלצו קבוצות ליגת העל בכדורגל להתמודד עם עלויות השיטור.

שוטרי מג”ב. צילום: רועי עלימה, פלאש 90

 

המצב יצר גם חוסר יציבות תקציבית וגם מעמסה כלכלית גדולה על המועדונים שמדי משחק צריכים היו להסתמך על הערכת סדר הכוחות הנדרש לאבטחת משחק על ידי מפקד התחנה במחוז בו מתקיים המשחק, ללא מפתח תימחור קבוע שיאפשר יציבות.

ההסכם נחתם בשיתוף פעולה בין , אגף התקציבים במשרד האוצר, משרד התרבות והספורט והמשרד לביטחון פנים. במסגרתו התחייבו אגף התקציבים במשרד האוצר ומשרד התרבות והספורט לקחת אחריות על מימון מלא של עלויות השיטור והאבטחה.

יו”ר ההתאחדות לכדורגל, משה זוארץ, בירך על שיתוף הפעולה בין הגורמים השונים שהוביל לחתימת ההסכם: “פעם נוספת מתברר כי הודות לשיתוף פעולה בין כל הגורמים הרלוונטיים אנחנו מצליחים לקדם נושאים חשובים”.

החלטה חשובה נוספת שנכנסה להסכם היא ההחלטה שהצדדים יפעלו תוך 90 יום, לקביעה של מפתח קבוע עם כמות הסדרנים למשחקים, מה שיוביל להפחתת עלות הסדרנות במגרשים ולהקלה כלכלית על הקבוצות. בצוות יהיו חברים משטרת ישראל, מנהלת הליגות, ההתאחדות לכדורגל, משרד האוצר ומשרד התרבות והספורט.

יו”ר מהלת הליגות ארז כלפון בירך על חתימת ההסכם: “ההסכם מסיים כמעט שני עשורים של חיכוכים שבועיים בין ראשי המועדונים למשטרה על עלויות האבטחה, ויאפשר לקבוצות לתכנן את תקציבן באופן מסודר”. עוד הוסיף כלפון כי ההסכם “יביא לחיסכון משמעותי אשר אפשר יהיה להפנות לפיתוח משאבים, תשתיות והשקעה בנוער”

שאול מרידור, ראש אגף תקציבים באוצר, אמר כי “היכולת של מועדוני הכדורגל, מנהלת הליגות וההתאחדות לכדורגל לפעול במסגרת תקציבית סגורה וידועה מראש עבור פעילות השיטור, תאפשר להם להשקיע יותר משאבים בקידום הקבוצות והנוער.

 

מתן בן הרוש

מתן בן הרוש


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.