רעיית ראש הממשלה הגברת מארחת בימים אלה את רעיית נשיא הגברת פטריסיה מוראלס בביקורה בישראל., זאת בהמשך לביקורה של נתניהו בגואטמלה במשרד משלחת משרד החוץ לפני מספר חודשים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה מארחים את רעיית נשיא גואטמלה פטרישה מוראלס לארוחת צהריים. צילום – קובי גדעון, לע"מ

 

אמש ערכו השתיים ב"הר האושר" ובכנסיית הלחם והדגים (טבחה) בכפר נחום. מוראלס ופמלייתה התארחו היום במעון ראש הממשלה בירושלים לארוחת צהריים בה השתתפו גם סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי, מזכיר הממשלה צחי ברוורמן, סמנכ"ל אמריקה הלטינית במשרד החוץ מודי אפרים ושגריר גואטמלה בישראל מריו בוקרו.

ראש הממשלה ורעייתו מארחים את רעיית נשיא גוואטמלה. מימין שגריר גואטמלה בישראל ומשמאל סגנית השר ציפי חוטובלי. צילום: קובי גדעון, לע"מ

 

במהלך הארוחה התקשר רה"מ נתניהו לנשיא גואטמלה ג'ימי מוראלס וברך אותו לציון יום השנה למעבר השגרירות לירושלים. כמו כן, ציין רה"מ נתניהו כי הוא מקווה שהם ייפגשו בקרוב.

"אנחנו שמחים לראותך כאן בירושלים, בישראל, ביום השנה הראשון לפתיחת השגרירות שלכם. אנחנו זוכרים את גואטמלה מיום היווסדה של ישראל עד היום – קיימת ידידות אמיצה בינינו", אמר נתניהו בפתח הארוחה. "אני שולח דרישת שלום חמה מרעייתי וממני לנשיא מוראלס, לג'ימי, ידיד טוב של ישראל. אנו מוקירים את הידידות הזאת. אני יודע שלרעייתי היה מוצלח מאוד בגואטמלה".

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו עם רעיית נשיא גואטמלה, פטרישה דה מוראלס, בסיור באיזור טבריה. צילום עמוס בן גרשום, לע"מ

הגב' שרה נתניהו אמרה: "אני שמחה שרעיית נשיא גואטמלה, פטריסיה דה מוראלס, נענתה להזמנתנו לקיים ביקור גומלין בישראל לאחר הביקור המדיני שערכתי במדינתה. קיבלתי את פניה בחום ובאהבה בשמם של כל אזרחי ישראל. ישראל וגואטמלה הן בנות ברית ואנו מייחסים חשיבות רבה ליחסים החמים בין המדינות. אנחנו מודים לכם על העברת השגרירות לירושלים".

רעיית נשיא גואטמלה הגב' פטריסיה מוראלס כתבה בספר האורחים: ״זהו כבוד גדול לבקר חברים ואחים. שאלוהים יברך את אומותינו, ישראל וגואטמלה".

הערב השתתפו ראש הממשלה ורעייתו והגברת מוראלס בטקס לציון שנה למעבר השגרירות האמריקנית לירושלים והכרזה על העברת המעון הרשמי של שגריר ארה"ב בישראל לירושלים. מחר ישתתפו בטקס לציון 100 שנה למותו של אהרון אהרונסון, בחוות אהרונסון בעתלית.

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו עם רעיית נשיא גואטמלה, פטרישה דה מוראלס, בסיור באיזור טבריה. צילום עמוס בן גרשום, לע"מ
אלירן טל
כתב בדסק המדיני של ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.