בעקבות רעידת האדמה שהתרחשה הלילה בים האגאי, חברות הביטוח הראל ו-Passportcard הודיעו על הוצאת מטוס חירום מיוחד לאי קוס ביוון. החברות החליטו על טיסת החירום עבור ישראלים המבוטחים בחברות, אשר יהיו מעוניינים לחזור באופן מיידי לישראל.
האי קוס, ארכיון. צילום: רויטרס
האי קוס, ארכיון. צילום: רויטרס

 

יואל אמיר מנכ"ל Passportcard ואלון אלירז מנהל חטיבת הבריאות בהראל מסרו: "עבור הישראלים שרוצים לשוב הביתה בשלום, לאור המצוקה ששידרו לנו מבוטחינו אשר חוששים להישאר באי, החלטנו על צעד חריג זה. אנחנו מקווים שנוכל להחזיר בהקדם כל מבוטח שלנו אשר יבחר לעשות כן. ובכל מקרה אנחנו ערוכים לתת יחס ייחודי לכל מבוטח החפץ בכך".

בחברות מציינים כי אם יוותרו מקומות, נשיב הביתה גם ישראלים שאינם מבוטחים בחברות הראל ו-Passportcard.

בהודעת משרד החוץ נמסר כי לא ידוע על נפגעים ישראלים באי. המשרד המליץ להימנע מנסיעה לאי קוס שביוון בשל רעידת האדמה שאירעה באזור הלילה והביאה למותם של שני בני אדם. עוד נמסר כי מומלץ לבדוק את המצב במקום בטרם עלייה על טיסה לקוס, בשל לחץ בשדה התעופה המקומי.

רעידת אדמה חזקה בעוצמה 6.7 הורגשה אמש (ה') בסמוך ליעדי תיירות טורקיים ויווניים גדולים בים האגאי שבים התיכון. שני בני אדם נהרגו ולפחות 120 נהרגו. בין היתר פגע רעש האדמה בסמוך לעיר החוף מרמריס שבמחוז מוגלה. הרעש הורגש גם בעיירות הטורקיות בודרום ודטקה ולאי היווני קוס, כולם יעדי תיירות מרכזיים.

מראש עיריית בודרום נמסר: "הבעיה המרכזית כעת היא בעיה באספקת החשמל לעיר" וכי "זה היה מפחיד מאוד ומפתיע, לא ידענו מה לעשות בהתחלה, ואחר כך יצאנו החוצה". תיירת אחרת אמרה כי "רעידת האדמה נמשכה זמן רב, לקחתי את ילדיי איתי ועזבנו את המלון במהירות".

 

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20