בוזגלו, מהתומכים הקולניים של הלוחם אלאור אזריה, נעצר הערב (ש') בכיכר רבין בת"א. כרמי ומספר מפגינים נוספים, קראו לשחרר את הלוחם שהורשע השבוע בהריגה. כוחות המשטרה במקום הרחיקו אותם מהכיכר. כרמי הורחק מהכיכר לאחר שעלה לבימת הנואמים בהפגנת האחדות אותה ארגנו 'גשר', שלושת משפחות הנערים החטופים וסרן במיל' .

רן כרמי נעצר. צילום: קובי ריכטר, TPS
רן כרמי נעצר. צילום: קובי ריכטר, TPS

אביו של לוחם כפיר, אלאור אזריה, שהורשע בשבוע החולף, הבהיר כי למשפחה אין שום דובר מטעמה, בכך רמז למעצרו של כרמי שהתיימר להיות מחליפו של שרון גל, שנעלם באחרונה והופיע רק בעת הכרעת הדין של הלוחם. צ'רלי אמר: ״אני, צ׳רלי אזריה, אביו של הלוחם אלאור, מבקש להבהיר כי למשפחה אין שום דובר. המשפחה מגנה בכל תוקף כל אלימות פיזית או מילולית״.

מהמשטרה נמסר כי, ״במסגרת אירוע התמיכה שנערך הערב נעצר לפני זמן קצר בכיכר רבין בת"א חשוד אשר עלה לבמה והפר את הסדר הציבורי במקום. על אף בקשת השוטרים סירב החשוד לרדת מהבמה והוא נעצר כאמור ומובא לתחנה לגביית הודעתו״.

אלפים הגיעו הערב לכיכר רבין בעקבות קריאתם של ארגון גשר, שלושת המשפחות וסרן זיו שילון. לצידם גם חברי כנסת, ביניהם יצחק הרצוג, ציפי לבני ואיילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני), יהודה גליק ויואב קיש (הליכוד) ויאיר לפיד (יש עתיד).

אילן גאל דור מנכ"ל ארגון 'גשר' שמימן ואירגן את האירוע מציין כי "באנו לפה כדי לקרוא לחברה היישראלית ולמנהיגיה לא לפלג את העם. יש לנו צבא אחד משטרה אחת, עם אחד, חייבים לעשות הכל כדי למנוע את הקרע. האלפים שהגיעו לכאן הערב מראים שיש לנו עם חזק שהנושא חשוב לו ויעשה הכל כדי למנוע דבר כזה"

בת גלים שער, אמו של גיל עד הי"ד: "לכל אחד מאיתנו מוטלת האחריות לפעות למען הערבות ההדדית ולשמור על המרקם הנדיר שיש בעם שלנו, בואו נלמד להסתכל אחד על השני בעיניים טובות. נלמד להכיר את השוני בינינו. בואו נחבק אחד את השני, נחבק את הצבא שלנו ואת המדינה שלנו. בואו ניקח אחריות!":עוד באותו נושא