12:45 24/10/2017
דף הבית > ספורט > רן בן שמעון יאמן את בית״ר ירושלים

רן בן שמעון יאמן את בית״ר ירושלים

אלי טביב הגיע לסיכום עם בן שמעון על עונה אחת

הדרישות של גיא לוזון להעמיד תקציב כדי להתמודד על האליפות ולהתנתק מהמעורבות המקצועית לא התאימו לאלי טביב שסיכם עם מאמן מכבי פתח תקווה בעונה שעברה.
אלי טביב הצליח שוב להפתיע את כולם. בסוף השבוע הוא הגיע לסיכום עם רן בן שמעון לעונה אחת.

רן בן שמעון. צילום: פלאש 90
רן בן שמעון. צילום: פלאש 90

 

אחרי מו״מ עם גיא לוזון, כאשר נדמה היה שטביב מוכן לקבל את הדרישות הכספיות והמקצועיות שלו, טביב החליט ללכת על האופציה של בן שמעון. לוזון לא הסכים להתפשר באף סעיף והבהיר לטביב שהוא רוצה את כל הסעיפים חתומים בחוזה. טביב חשש שלא יצליח לעמוד בתנאים של המאמן והעדיף ללכת על בן שמעון שיהיה פחות בעייתי מלוזון מבחינת טביב.
רן בן שמעון יהיה המאמן הכי יקר בתקופת טביב במועדון וירוויח כ-140 אלף דולר. לבן שמעון אין הרבה זמן להכין את הקבוצה לעונה הקרובה וכבר ביום רביעי הקרוב בית״ר תפתח את האימונים ובסוף החודש תתחיל את המשחקים במוקדמות הליגה האירופית, מה שחייב את טביב למנות מאמן מייד.
בן שמעון אמור לחתום בתחילת השבוע על החוזה ובימים הקרובים ייקבע עוזר המאמן שיצטרף אליו, המועמדים הם דוד אמסלם, שהיה אחד הסמלים במועדון ואף שימש כעוזר מאמן וייטב לוזון ששימש עוזרו של בן שמעון במכבי פתח תקוה.

בן שמעון נחשב לאחד המאמנים הטובים בכדורגל הישראלי, הוא זכה באליפות עם הפועל קרית שמונה, העונה הוא זכה בגביע הטוטו עם מכבי פתח תקוה והיה מועמד מוביל לאימון נבחרת ישראל עד שהחלה ההידרדרות של פתח תקוה והוא פוטר מתפקידו. בן שמעון הוא המאמן הבכיר ביותר שטביב מחתים והשאלה הגדולה היא כיצד השניים יעבדו יחד. בן שמעון נחשב למאמן דעתן, אחד שלא אוהב מעורבות מקצועית מהבעלים ובשתי קבוצות בהן היתה מעורבות גדולה הוא סיים בצורה לא טובה את תפקידו. למרות הסכסוכים עם איזי שירצקי בקרית שמונה ואבי לוזון במכבי פתח תקוה, בן שמעון ידע לנהל איתם דיאלוג ולשתף אותם בנושאים המקצועיים, הבעיות החלו שהמעורבות חרגה את הגבול מבחינת המאמן. בן שמעון וטביב שוחחו רבות על המעורבות של הבעלים אולם כל הבטחה כי טביב ייתן תהיה חסרת חשיבות מכיוון שהמעט רבות שלו היא מעל לכוחו והוא אינו יכול להישאר בצד.

סוכנו של גיא לוזון, דודו דהאן, הוציא הודעה: "בשבוע האחרון מר אלי טביב פנה אלינו והביע נכונות כנה והוגנת לאפשרות שגיא לוזון יאמן את ביתר ירושלים. בעקבות כך התנהלו שיחות אינטנסיביות וענייניות בין הצדדים כשבסופם המשא ומתן לא צלח. אנחנו מודים לאלי טביב על הפניה ומאחלים לו ולבית"ר ירושלים בהצלחה".

‫משה בוקר‬‎

‫משה בוקר‬‎

משה בוקר, 51, 30 שנה עיתונאי בקבוצת הארץ, 10 שנים בערוץ 2,
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

התפרעות אוהדי הפועל ת"א. צילום מסך

המאבטחת שהותקפה צפויה לעבור ניתוח בפניה

אוהד השליך בקבוק על פניה של מאבטחת במהלך התפרעות במשחק של הפועל ת"א. הצעירה סובלת משברים בפניה ומסכנת שיתוק. באיגוד שוקלים להעניש את הקבוצה בשני משחקי רדיוס ביתיים