היום (ו') הגיעו ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן ורעייתו לביקור בכותל המערבי במסגרת ביקור רשמי בירושלים. בהגיעו, שמע אורבן מרב הכותל המערבי הרב שמואל רבינוביץ וממנכ"ל הקרן למורשת הכותל מרדכי (סולי) אליאב על הכיסופים של היהודים לירושלים לאורך הדורות ועל ההיסטוריה של המקום הקדוש. רב הכותל אמר עם ראש ממשלת הונגריה פרק קכ"א בתהילים ובירך אותו שכל תפילותיו יתקבלו ברצון.

ראש ממשלת הונגריה בכותל המערבי. צילום: הקרן למורשת הכותל המערבי

 

אורבן אמר כי עבורו הביקור קצר וכי ישמח לחזור עם משפחתו לביקור מעמיק יותר. הוא אף ציין כי מעריך מאוד את העיסוק בהיסטוריה, שכן, דרך העבר לומדים את העתיד וכי העם ההונגרי מאוד מחובר להיסטוריה. לדבריו, "בעבר ביקרתי כאן ותפילתי התקבלה. אמשיך להיות תומך בישראל למרות שזה אינו קל מול ההתנגדות בעולם".

גם רעייתו של ראש ממשלת הונגריה סיפרה כי מאז ביקורה ב-2015, היא מסתכלת לעיתים קרובות במצלמות הכותל המערבי וכי ביקור זה הוא קצר מאוד והייתה שמחה להישאר ולהתפלל עוד.

ראש ממשלת הונגריה אף חתם בספר האורחים של הכותל המערבי וקיבל אלבום מנהרות הכותל במתנה.

"פטריוט הונגרי ופטריוט ישראלי תמיד ימצאו את המשותף"

אתמול (ה') נפגש אורבן עם ראש הממשלה בנימין נתניהו שליווה את ביקורו בישראל. "בהונגריה מי שמצהיר על עצמו כיהודי יכול להרגיש בטוח", אמר אורבן לרה"מ נתניהו והוסיף כי בארצו "יש אפס סובלנות לכל גילוי אנטישמי. לדבריו, "פטריוט הונגרי ופטריוט ישראלי תמיד ימצאו את המשותף ביניהם".

נתניהו ואורבן. צילום: ישראל סלם, פלאש 90

 

ראש הממשלה הודה לאורבן ואמר: "שנינו מבינים שהאיום של האיסלאם הרידקלי אמיתי. הוא מאיים על אירופה, על העולם, ובהחלט עלינו ועל השכנים שלנו".

אביה ריש

אביה ריש

עורכת תוכן, אתר ערוץ 20