ראש ממשלת האשימה היום (ה) את מפלגת בבגידה בעם היהודי, כך פורסם ב"ynet".

בנאום שנשאה בנוטינגהאם, תקפה מיי את מפלגת הלייבור על רקע אי סילוקו של קן משורות המפלגה. , מבכירי המפלגה, הושעה ממנה בשנה שעברה כיוון שטען כי אדולף היטלר תמך בציונות.

היציאה תושלם תוך שנתיים. ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. צילום: רויטרס
היציאה תושלם תוך שנתיים. ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי. צילום: רויטרס

 

בדבריה אמרה : "מפלגת הלייבור חשפה השבוע עד לאיזה עומק היא טבעה, ובגדה בקהילה היהודית בארצנו בכך שאפשרה לקן ליווינגסטון להתחמק מזה. העובדה שמפלגת הלייבור רחוקה מאוד מהבסיס המשותף והמרכזי של הפוליטיקה הבריטית כיום לא הייתה יכולה להיות ברורה יותר".

מנהיגים רבים ביקרו את מפלגת האופוזיציה הגדולה ביותר במדינה, משום שהחליטה להימנע מהדחתו של ראש עיריית לונדון לשעבר ליווינגסטון שהושעה בשנה שעברה בעקבות דבריו על כך שהצורר היטלר תמך בציונות, שגררו סערת האנטישמיות בלייבור. אתמול בחרו חברי המפלגה שלא להדיחו, אלא להאריך את השעייתו בשנה נוספת.

"מפלגת הלייבור שוב לא גילתה רצינות מספקת בנוגע למיגור האנטישמיות", אמר הרב הראשי של בריטניה אפרים מירוויס.

בשנת 2015 נבחר איש השמאל הקיצוני ג'רמי לעמוד בראשות המפלגה. מינויו של , הידוע בתמיכתו הגדולה בפלסטינים העלו את הטענות כי מפלגת הלייבור הופכת אנטישמית. בקרב הגורמים המתונים במפלגה ישנה ביקורת על שלא טיפל באנטישמיות כראוי וכי יש לו חלק בעלייה הגדולה שלה בקרב המפלגה.

קורבין התייחס לנושא בעצמו ואמר: "מאכזב מאוד שקן לא הכיר בכאב שגרם ולא התנצל על כך", והוסיף כי הגוף המנהל של המפלגה יחקור את הצהרותיו של ליווינגסטון.

 

סגנו של יו"ר הלייבור, טום ווטסון, הביע צער על אי סילוקו של ליווינגסטון ואמר כי ההחלטה "מביישת את כולנו, וזה מצער אותי מאוד. מפלגתי אינה עומדת בהתחייבות שלה לגלות אפס סובלנות לאנטישמיות. אמשיך להילחם כדי לוודא שכן תעשה זאת".

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.