נוספת בחשד להתעללות. אילוסטרציה. צילום: פלאש 90

הוארך מעצר הגננת מגבעתיים: המשטרה עצרה את סיגל אלקיים וויס, גננת תושבת (36), בחשד להתעללות בקטינים בגן הילדים "הקטנטנים של יעל" בו היא עובדת בעיר מגוריה.

החקירה נפתחה החודש בעקבות תלונה של הורה. מצלמות האבטחה במעון תיעדו את ההתעללות. לאחר חקירה סמויה נעצרה החשודה והובאה לחקירה בתחנת דן. ביהמ"ש השלום בת"א הורה על הארכת מעצרה של החשודה בשלושה ימים עד ליום ראשון.

כזכור, ברביעי עצרה המשטרה גננת מצוות "גן מתוק" בגבעתיים בחשד להתעללות בילדים. גם במקרה זה תיעדו מצלמות האבטחה את ההתעללות והעלבונות שספגו הפעוטות מצוות הגן. ביהמ"ש שחרר היום למעצר בית בתנאים מגבילים את הגננת אביה (אביבה) דהן תושבת בת 63 והסייעת ליהיא בן דניאל (28) . על דהן נאסר לעסוק "בכל עבודה שקשורה בילדים למשך 60 יום".

בתוך כך, בוועדה לזכויות הילד בכנסת נערך דיון אודות הדחיפות והצורך שבקידום חוקי הפיקוח על מעונות היום לפעוטות והצבת מצלמות במעונות בעקבות מותה של יסמין וינטה ז"ל בפעוטון בפתח תקווה ועל רקע המחאה הציבורית של הורים רבים. ביום שני הוארך מעצרה של הסייעת אינה סקיבנקו שהתעללה בילדי הגן והרגה את וינטה בחנק לאשר שהתיישבה עליה.

הפעוטה ז"ל
הוריה של יסמין וינטה ז"ל בכנסת. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90
לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.