רם בן ברק אמר אתמול  לצחי דבוש, בשבת תרבות בשוהם: "תקרא לזה ימין ושמאל. אתה רוצה לקרוא לזה שחור ולבן? תקרא לזה שחור ולבן. הם שחורים, אנחנו לבנים", אמר ח"כ רם בן ברק.

שר התקשורת ח"כ דודי אמסלם הגיב לדברים "אני מניח שבקרוב יצאו "הבהרות" ו"חידודים" באשר לדברים שאמר רם בן ברק, אבל כבר קראו לנו צ'חצ'חים, אספסוף, מנשקי קמעות ושאר פנינים – אז אני מבין שעכשיו פשוט החליטו שאנחנו 'השחורים'. לא יעזור לכם כלום!
התמיכה בליכוד היא רבה ואותנטית, חוצה גבולות ומגזרים, ותביא לנו בעז"ה, שחור על גבי לבן, ניצחון גם בספטמבר", דברי אמסלם.

הליכוד מסר בתגובה "עוד התבטאות אומללה של אנשי מפלגת לפיד-גנץ נגד מצביעי הליכוד. אחרי שקראו לנו מנשקי קמעות ומזוזות, אחרי שקראו לנו בבונים, עכשיו ח״כ רם בן ברק מכנה את מצביעי הליכוד 'שחורים'. התשובה שלנו תגיע בקלפי – הליכוד חייב לנצח את ההתנשאות של השמאל!".

השר אריה דרעי הגיב: "הגזענות עדיין כאן, חיה ובועטת, לצערנו. ח"כ רם בן ברק תתבייש! לכנות אנשים שחורים, כי הם בוחרים להצביע למפלגה שאינה נראית לך? פעם בבונים, פעם מנשקי קמעות וכעת שחורים.

ראשי כחול לבן, תתנערו מהאמירה הגזענית והחמורה של חבר רשימתכם".

חה"כ ינון אזולאי (ש"ס) בתגובה לדבריו הגזעניים של רם בן ברק: "מסתבר ש'כחול לבן' היא מפלגת לבן לבן. עבורם – כל מי שאינו שמאל הוא שחור. אמירתו של רם בן ברק משקפת את עמדת מפלגתו וראויה לכל גינוי. כן! אנחנו המזרחים, שחורים גאים. מנשקי מזוזות ומשתטחי קברים".

 

 

ח"כ פנינה תמנו שטה, בת העדה האתיופית, יוצאת להגנתו של בן ברק: "בואו תלמדו מחברי ‎רם בן ברק מהי אהבת אדם", היא הוסיפה עוד "הליכוד לא מטפלים בגזענות".

ח"כ תמנו-שטה. יוצאת להגנת בן ברק. צילום: מרים אפסטר, פלאש 90

 

ארגון בצלמו ליועמ"ש לממשלה: יש לפתוח בחקירה בחשד לגזענות כנגד ח"כ רם בן ברק. ח"כ בן ברק התבטא היום כנגד מצביעי הימין ואמר "הם שחורים, אנחנו לבנים".

"תקרא לזה ימין ושמאל, אתה רוצה לקרוא לזה שחור לבן? תקרא לזה שחור לבן. הם שחורים, אנחנו לבנים". אלא הדברים שנאמרו מפיו של ח"כ רם בן ברק במהלך השבת האחרונה. ח"כ בן ברק עורר סערה רבה עם אמירת דברים מקוממים אלה, ואף עורר תגובות רבות בקרב פוליטקאים מהימין.

בארגון בצלמו שגרו פנייה היום (ראשון) ליועמ"ש לממשלה אביחי מנדלביט, ובה דרשו לפתוח בחקירה כנגד ח"כ בן ברק עקב ההתבטאות הגזענית. "בפניי היועמ"ש הובא חוק הגזענות הקובע כי גזענות פירושה רדיפה, השפלה, ביזוי, גילוי איבה, עוינות או אלימות, או גרימת מדנים כלפיי הציבור או חלקים של האוכלוסייה. הכל בשל צבע או השתייכות לגזע או למוצא לאומי – אתני. החוק מתייחס במפורש לגזענות על בסיס הצבע. בשנים האחרונות כמעט ולא נעשה שימוש באותו חוק וזאת לשמחתנו. אך הנה כעת, הפר את השממה ח"כ בן ברק".

מארגון בצלמו נמסר: "ניאבק בכל גזען שיוצא מהחורים ומצייץ את דבריו, לא ניתן לאף אחד להתגזען על חרדים, ערבים,  רוסים,  אתיופים או על מצביעי ליכוד".

 

 

צילום הסרטון: חדשות 13.
אלדר ממן

אלדר ממן