ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, השתתפו היום (ה') בנסיעת הרצה של הרכבת החשמלית לירושלים. זאת, לקראת תחילת נסיעות ההרצה לציבור הרחב המתוכננות בחול המועד סוכות.

נסיעות ההרצה של הרכבת החדשה לירושלים יפעלו מתחנת האומה ע"ש יצחק נבון לתחנת הרכבת בנתב"ג. משם, ימשיכו הנוסעים ברכבות המשך לתל אביב ולכל רחבי המדינה. זאת, עד להשלמת החשמול במסילות האיילון.

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, ציין כי בשלושת חודשי ההרצה הראשונים של הרכבת, ניתן יהיה לנסוע מתחנת נבון בירושלים לכל תחנות הרכבת בארץ ובחזרה, ללא תשלום. זאת בדומה לתקופת ההרצה של הרכבת הקלה בירושלים והמטרונית בחיפה.

הרכבת המהירה לירושלים תפעל בתדירות של שתי רכבות בשעה לכל כיוון, בימים ראשון עד חמישי, מהשעה 06:30 בבוקר ועד לשעה 20:00 בערב. בשלבי ההרצה הראשונים תוכל הרכבת להסיע 400 נוסעים בכל נסיעה.

בשל  הביקוש הגבוה הצפוי, הנסיעות ברכבת החדשה לירושלים בתקופת ההרצה, יותנו בהזמנת מקום מראש. הזמנת המקום תתבצע על ידי "שובר עלייה לרכבת", שיונפק באמצעות כרטיס "רב קו", באתר האינטרנט של הרכבת או במוקד טלפוני 9025*. מידע נוסף על הזמנת מקום והטענת הנסיעות לירושלים וממנה על גבי ה"רב קו" ניתן למצוא באתר רכבת ישראל.

קו הרכבת המהיר לירושלים הוא אחד הפרויקטים ההנדסיים והטכנולוגיים, המורכבים ביותר שבוצעו אי פעם בישראל. הפרויקט כולל מסילה כפולה באורך של 56 קילומטרים. העבודות על הרכבת כללו כרייה של 5 מנהרות, באורך של 38 קילומטרים ו-8 גשרים, באורך של 7.5 קילומטרים. הקו עובר דרך מנהרה באורך של 11.5 קילומטרים, הנחשבת לארוכה ביותר בארץ, וכן מעל גשר שגובהו כ- 100 מטרים, ונחשב לגשר הגבוה בישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו ציין כי זה רגע היסטורי. השר כץ הוסיף: "פתיחת הקו לירושלים מצטרף לכל העשייה שאנחנו עושים במדינה. אני בטוח שבחודשי ההרצה מאות אלפים ויותר ייסעו, יידעו לבוא ולחוות את החוויה הזאת"

 
אורן רפאל

אורן רפאל

כתב אקטואליה ומנהל רשתות חברתיות. orenre@gmail.com
אורן רפאל