ניצב ריטמן יוצא מביהמ"ש. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

לא רק רה"מ: רמז בחקירותיו במח"ש שהתלונה של צ' והקנוניה נגדו, נרקם בגלל ויכוח קשה וסכסוך עם פרקליט המדינה שי ניצן. במהלך החקירות במח"ש, נשאל ריטמן ע"י החוקרים מי עוד אולי ״מחפש״ אותו ועלול לטפול בו חשדות של הטרדות מיניות, והעלה כאפשרות את הסכסוך שיש לו עם פרקליט המדינה.

כזכור, עורכי דינו של ראש להב 433, ניצב רוני ריטמן, שיגרו לפני כחודש מכתב שבו הם טוענים כי עולה חשד שהמחלקה לחקירות שוטרים והמפכ"ל לשעבר יוחנן דנינו היו שותפים לקנוניה לפגוע בקציני משטרה באגף החקירות, לרבות בריטמן עצמו. את המכתב, שנחשף באתר ynet, שלחו הסנגורים לראש היחידה לבירור תלונות נחקרים. בין היתר העלו פרקליטיו של ריטמן, עורכי הדין ירון לונדון ואייל כהן, שורה של טענות נגד מח"ש בהתנהלות נגדו שבסופו של דבר הביאה לכך שהומלץ על ידם להעמידו לדין.

לדברי ריטמן, הוא נפגע מכל הסיפור שכן הוא לא יכול היה להגן על עצמו, בשום ערכאה שכן לא התקיים לו דין משמעתי והוא לא הועמד לדין. במכתב שכתבו הסנגורים הם טוענים כי דברי הבכיר במח"ש מציירים תמונה כוזבת כאילו דו"ח הבדיקה של הקצין הבודק שמונה על ידי מ"מ המפכ"ל בנצי סאו נועדו לעכב את קידומו של תנ"צ גיא ניר.

כזכור השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע למפכ"ל כי בכוונתו שלא לאשר מינוי של ריטמן לתפקיד בכיר יותר, כמו ראש אגף או מפקד מחוז, גם אם אלשיך היה ממנה אותו. זאת בניגוד לרצון שהביע ריטמן להתמנות לתפקיד ראש אגף התנועה. בטקס החלפת מפקד מחוז תל אביב במשטרה שהתקיים בתחילת החודש אמר ריטמן: "יום אחד תבינו הכל. אני חושב שהיום הרוב כבר מבין הכל. אני חושב שממש לא טעיתי בהתנהלות שלי".

מפרקליטות המדינה נמסר: "איננו מתייחסים לדברים שנאמרים בחדרי חקירות, ואין בכך כדי לאשר או להכחיש דבר מן הנטען בפניה. למען הסר ספק, יש יחסי עבודה תקינים וענייניים בין פרקליט המדינה לבין מר ריטמן. עוד נציין כי ההחלטה שלא להעמיד את ריטמן לדין התקבלה על ידי היועץ המשפטי לממשלה על פי המלצת פרקליט המדינה".

לירן לוי

לירן לוי

כתב לענייני משטרה ומשפט, ערוץ 20
לירן לוי

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.