"תאמר לי מאיזה שבט אתה ואומר לך לאיזו מפלגה אתה מצביע", אמר היום (רביעי) הנשיא במהלך נאומו בכנס דב לאוטמן 2018, שהתקיים בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה. ריבלין התייחס למערכת הבחירות הקרבה. עוד הוסיף, "לאורך זמן אני מקווה שנצליח לעבור מפוליטיקה של זהויות, לפוליטיקה של רעיונות. למערכת פוליטית שבה שותפות אידיאולוגית כמו גם שותפות אינטרסים, היא המצע שעל פיו יתגבשו לא רק קואליציות אלא גם מפלגות".

 

"הייתי רוצה לאחל לנו שבעתיד נראה חברי כנסת חרדים מהקואליציה, מתווכחים עם חברי כנסת חרדים מהאופוזיציה, פשוט כי הם חלוקים על הדרך", הבהיר הנשיא והוסיף, "אני חושב שגם אם אנחנו עוד לא שם, התהליכים החברתיים והכלכליים בהם אנו עוסקים היום יביאו אותנו לשם. שעת הכושר לביסוסה של השותפות הישראלית הזאת כבר קיימת, במערכת הכלכלית והחברתית ובתקווה בעתיד, גם במערכת הפוליטית".

ריבלין התייחס למסע ההכפשות המלווה מערכות בחירות ואמר, "אני גם רוצה לאחל לנו בחירות הוגנות ונקיות. נקיות מהסתה, נקיות מניצול לרעה. בעולם שבו אנחנו חשופים להתערבות גוברת של כוח, של אינטרסים, התערבות שמקבלת היום גם כלים טכנולוגיים, שצבא סייבר עומד לרשותה במטרה להטות את סדר היום הציבורי, להסיח את הדעת מן העובדות, אל 'הפייק ניוז', אל השערוריות הספקולציות וההשמצות".

הנשיא סיים את דבריו עם תקווה לעתיד מבורך יותר במערכת הפוליטית, " בעולם כזה אנחנו צריכים להבטיח את היכולת שלנו לשמור על התהליך הדמוקרטי הוגן. לעמוד על הזכות שלנו, האזרחים, לנגישות לעובדות, לדעות, ללא עיוותים. אני מאחל לכולנו, שתקופת הבחירות הקרובה, תחזק אותנו ולא תחליש אותנו כחברה, תחמיא לדמוקרטיה הישראלית ותעצים אותה".

אורן רפאל

אורן רפאל

עורך תוכן בכיר | orenre@gmail.com
אורן רפאל

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.