נאום ריבלין בפתח מושב החורף של הכנסת

נשיא המדינה פתח היום (ב') את נאומי מליאת הכנסת ותקף מעל בימת הכנסת את מנכ"ל 'בצלם', חגי אלעד, על פנייתו אל מועצת הביטחון. "יש מידה לא מבוטלת של חוצפה ועיוות, במי שתובע מתושב , לשלם את מלא המחיר בהרס ביתו בשל צו בית המשפט בעוד הוא בעצמו מסרב לקבל את הכרעת הבוחר הישראלי, את כללי המשחק של מדינת ישראל ופונה למועצת הביטחון, בתקווה שהיא תכנס בכל הכוח במדינת ישראל. גם זו אינה שאלה של פוליטיקה וערכים, אלא שאלה של יושרה בסיסית".

ריבלין הוסיף כי "מי שתומך בפשרה טריטוריאלית, צריך להבהיר מה משמעותה של חלופה זאת נוכח ההנהגה הפלסטינית כיום. מי שבעד חלוקת ירושלים שיתכבד ויסביר כיצד ניתן יהיה לשמור על בירתנו כאשר בחציה השני ישתוללו כוחות איסלאמיסטיים קיצונים באין מפריע ומי שבעד שמירה על ירושלים מאוחדת, שיתכבד וידאג לביוב בסילוואן ולכיתות לימוד בעיסאוויה".

הנשיא התייחס גם אל לחצי השמאל על התיאטרון הלאומי "הבימה" שלא להופיע בקרית ארבע. "מי שבעד אמנות חופשית, ללא מעורבות פוליטית, אבל במימון המדינה, לא יכול להחרים קהלים שחושבים אחרת ממנו, גם אם הם יושבים בקרית ארבע או בעכו.

ריבלין, שבעבר נשא את נאום "ארבעת השבטים", לפיו מדינת ישראל מחולקת לארבעה שבטים, תקף גם את חברי הרשימה הערבית, שהחרימו את הלוויתו של שמעון פרס: "ראיתי את הגאווה המוצדקת, של מנהיגים בחברה הערבית, בעליה של מספר הסטודנטים הערביים בטכניון בחיפה, אבל מי שנאבק בעד הכרה שווה מצד המדינה, מוטב שיתכבד ויכבד אותה ואת סמליה ויטרח ויגיע ללוויה ממלכתית".


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.