נשיא המדינה ראובן , העביר היום (ב’) אגרת ברכה לנשיא צרפת הנבחר עמנואל מקרון, “בשם מדינת , יש לי את הכבוד והעונג לברך אותך עם בחירתך לנשיא הרפובליקה הצרפתית. הרשה לי לאחל לך הצלחה רבה וסיפוק אישי בתפקידך המשמעותי והמאתגר כמנהיג ”, כתב ריבלין.

עמנואל מקרון. צילום: פלאש 90
עמנואל ,נשיא צרפת הנבחר. צילום: פלאש 90

עוד כתב ריבלין לנשיא המיועד, “אני רוצה להודות לך על עמידתך האיתנה נגד וכל סוג של , המרימים שוב את ראשם המכוער ברחבי העולם. עמידה כנגד קולות אלו של חוסר סובלנות ושנאה, וההגנה על אזרחים מפני מעשי זוועה של הם משימות בעלות חשיבות עליונה העומדות לפתחנו ומדינת ישראל שותפה מלאה שלך ושל צרפת בהן”.

במוצאי יום השואה נשא הנשיא ראובן ריבלין נאום אותו הקדיש לדיון הפוליטי באירופה על השואה, בדבריו התייחס הנשיא לדבריה של מארין לה פן שהפסידה למקרון במירוץ על נשיאות צרפת בהם ואמר כי היא : “הכחישה את אחריותה של צרפת לגירוש אזרחיה היהודים למחנות הריכוז וההשמדה הנאציים. חבר מפלגתה הכחיש לא רק את המעורבות הצרפתית בגירוש היהודים להשמדה, אלא את עצם ההשמדה ההמונית”.

נשיא צרפת הנבחר עמנואל הביס אתמול (א’) את יריבתו   בפער של כ-30%, בסיבוב השני בבחירות. לאחר פרסום תוצאות המדגמים מכן נשא את נאום הניצחון שלו ברחבת מוזיאון הלובר בפריז לעיניי עשרות אלפים. “העולם כולו מסתכל על צרפת, אירופה והעולם מסתכלים עלינו ומחכים שנגן על רוח האור, נגד האיומים”, אמר מקרון.  בתום ספירת כל הקולות אישר משרד הפנים כי מקרון זכה ל-66% תמיכה.

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.