נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, הטיל היום, יום שני, כ’ באדר, 16 במרץ, את מלאכת הרכבת הממשלה על יו”ר כחול לבן, ח”כ בני גנץ. הנשיא חתם על כתב המינוי והעניק אותו לח”כ גנץ. לאחר מכן נשאו השניים דברים.

ריבלין פנה לגנץ ואמר כי “בתום ההתייעצויות שקיימתי עם הסיעות, הביעו 61 חברי כנסת תמיכה ברמטכ”ל לשעבר וחבר הכנסת, בני גנץ, כמי שתוטל עליו מלאכת הרכבת הממשלה. משכך, ועל פי סעיף 7 לחוק יסוד: הממשלה, הריני לתת בידיך את האפשרות להרכיב ממשלה”.

צילום: מארק ניימן, לע”מ

“28 ימים הם זמן ארוך מידי”
הנשיא המשיך ופנה אל יו”ר כחול לבן: “החוק נותן בידיך אדוני, 28 ימים, החל ממחר, למלאכת הרכבת הממשלה. זהו זמן קצר, ואולם בנסיבות הנוכחיות של עת חירום לאומית ובינלאומית, גם זה פרק זמן ארוך מדי. גודל השעה וגודלם של האתגרים שלפנינו, מחייבים להקים ממשלה בישראל, ממשלה לעם בישראל. אין במעמד זה היום, כדי להוריד כהוא זה את האחריות המוטלת על הסיעות כולן לייצר את התנאים שבהם תוכל לקום ממשלה רחבה ככל הניתן בשעת המשבר הזאת”.

ייתכן ויהיו הסדרי ביניים לחודשים הקרובים
לדברי ריבלין, “כפי שכבר ציינתי, ייתכן שהקמת ממשלה בהקדם תהיה כרוכה בעיצוב הסדרי ביניים לחודשים הקרובים, אך אין לי ספק כי זה מה שהעם מצפה ממנהיגיו בשעה זאת. בחירות רביעיות אינן אפשריות והמפתחות להרכבת ממשלה בישראל נמצאים כרגע בידיך אדוני, וכן בידי כל נבחרי הציבור מכלל המפלגות. בשמו של העם היקר הזה היושב בציון ולטובתם של אזרחי ישראל כולם אני מאחל לך הצלחה”.

 

לאחר קבלת המנדט יו”ר כחול לבן, בני גנץ, שוחח עם יו”ר ישראל ביתנו, איווט ליברמן. גנץ עידכן כי בכוונתו לפעול להקמת ממשלה רחבה ככל הניתן שתתמודד עם האתגרים המשמעותיים של מדינת ישראל בעת הזו. השניים סיכמו להיפגש בקרוב.

אילת כהנא

אילת כהנא


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.