ראובן (רובי) ריבלין נפגש היום (א’) עם משלחת מפיקים ומנהלים מתעשיית הסרטים בהוליווד, מלווה בקונסול הכללי של ישראל בלוס אנג’לס שמואל (סאם) גרונדוורג, ובראשות אדם ברקוביץ’, מנהל שותף של מחלקת הטלוויזיה בסוכנות אמנים יצירתיים (CAA).

בפגישה, סיפר הנשיא על זיכרונותיו מימי ראשית הדרך של תעשיית הטלוויזיה והסרטים בישראל, על ילדותו בירושלים ועל כניסתה של הטלוויזיה לישראל. הוא שיבח את פריצות הדרך הישראליות האדירות שנעשו בתעשייה ואמר: “במשך שנים רבות צפינו בתכניות הטלוויזיה שהפקתם אתם, וכיום גם אתם צופים בתכניות שמופקות אצלנו. יש לנו אפילו גיבורות על ישראליות”.

ריבלין עם בכירי הוליווד. צילום: מארק ניימן, לע"מ
ריבלין עם בכירי . צילום: מארק ניימן, לע”מ

 

בין הנוכחים בפגישה, היו דניאל גרובר מנהל שותף ב-CAA, ג’ון לנדגרף מנכ”ל FX Networks, ריצ’ארד לגרבייז יוצר וכותב במאי, כריסטוף ריאנדי סמנכ”ל חברת ההפקה גאומונט, דאג הרצוג נשיא לשעבר של ‘Viacom Music Entertainment Group’; מייקל רוטנברג מייסד ושותף ב-‘3 Arts Entertainment’, וגארי “גז” אלזרקי תסריטאי ובימאי.

ברקוביץ’ ציין את הערכתו הרבה על שיתוף הפעולה הגדל בין תעשיית הבידור הישראלית והוליווד. הוא הודה לנשיא על קבלת הפנים שקיבלה המשלחת, ושאל אותו על תקוותיו לעתיד ישראל והאזור. הנשיא דיבר על החשיבות של קידום הבנה בין כל הקהילות השונות בישראל ואמר: “עלינו להתמודד עם המציאות, אנו חיים כאן יחד. אנו  חייבים להפסיק להרגיש שנגזר עלינו לחיות יחד ולהבין שנועדנו לחיות יחד”. כשנשאל על הפרס שניתן לאחרונה לסרט הישראלי “” בפסטיבל , אמר הנשיא, “לא צפיתי בסרט אבל בכוונתי לצפות בו. אני לא יודע אם אוהב אותו, אבל אני אצפה בו כפי שאני משתדל לצפות בכל יצירה קולנועית ישראלית”.

כזכור, שרת התרבות מירי רגב אמרה בתגובה לזכייתו של הסרט “פוקסטרוט”, מעורר המחלוקת, בפסטיבל בחודש שעבר, כי “הדעת אינה סובלת, שסרטים, המבאישים את שמו הטוב של צה”ל, הם אלו שנתמכים על ידי קרן הקולנוע הישראלי, הנתמכת על ידי המדינה, והם אלה שנבחרים להיות חלון הראווה של הקולנוע הישראלי בחו”ל”. זאת בשל סצנה מרכזית בסרט, בה קבוצת חיילים הנמצאת במחסום מפגינה אלימות קשה כלפי פלסטינים וקובר אותם בחשאי.

כרזת הסרט "פוקסטרוט". תמונה: קולנוע לב
כרזת הסרט “פוקסטרוט”. תמונה: קולנוע לב

 

“באופן כללי”, אמר הנשיא, “אני אוהד גדול של הקולנוע הישראלי שהוא סמל לחופש היצירה והביטוי ולחוסנה של הדמוקרטיה הישראלית. הקולנוע הישראלי הוא אחד משגריריה המשמעותיים של ישראל בעולם בזכות איכותו, ובזכות הדרך בה הוא משקף פנים שונות של החיים בישראל, על כל האתגר והקסם שבכך”.

בסיום, הדגיש הנשיא את האחריות הגדולה של המשלחת ביכולתה לעצב את דעותיהם של אנשים ברחבי העולם, וקרא להם להיות שותפים בבניית ההבנה והכבוד המשותף בין כל העמים.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.