מאז יום חמישי האחרון החלו לזלוג אינפורמציות כאלה ואחרות ברחבי הרשת אודות תחקיר מיוחד אשר ישודר בחמישי הקרוב בתכניתה של אילנה דיין, "עובדה".

התחקיר, כך נודע, יעסוק באלוף והשר לשעבר רחבעם (גנדי) זאבי ובו יועלו נגדו טענות בדבר תקיפות מיניות שביצע לכאורה בנשים לפני כמה עשרות שנים. אחת מהן מוכרת לכולנו, ובמקרה או שלא היא גם חברה במועצה הציבורית של ארגון בצלם, השחקנית רבקה מיכאלי.

אילנה דיין. מגששת את דרכה חזרה לזרועות השמאל. (צילום: עובדה ,קשת)
אילנה דיין. מגששת את דרכה חזרה לזרועות השמאל. (צילום: עובדה ,קשת)

מחשבה אחת מיד קפצה לראשי כששמעתי על התחקיר: עד כמה השמאל נואש? כמה הוא מוכן להרחיק לכת בניסיונו להכפיש את המחנה הלאומי? זאבי מת, הוא לא מסוגל להגן על עצמו. שום דבר כבר לא קדוש יותר? הוא מוכן לגשת לבית הקברות, לגשש בין גופות המתים שהשקפתם היתה שונה משלו, להכות בהם ללא רחם, תוך שהוא פוגע בכבודם ובכבוד משפחתם. כל זאת בידיעה הכה עצובה שהמת אינו מסוגל להגיב ולהגן על שמו.

שלא תטעו, אפשר להעלות על הכתב רשימה ארוכה של אנשי שמאל, חיים ומתים, עם ציון יחסם ה"מיוחד" כלפי נשים. לו היו הופכים את הרשימה לתחקיר, אפשר היה למלא כמה וכמה פרקים של "עובדה".

האם אילנה דיין מנסה להחזיר לעצמה את אהבת הברנז'ה השמאלית לאחר התחקיר החשוב ששידרה ובו הממצאים של עד כאן על ארגון תאעיוש ופעיליו? צריך להיות נואש או אכזרי כדי לשדר תחקיר כזה על אדם שלא רק שנתן מחייו למדינה הזאת, אלא גם נרצח בידי מחבלים בני עוולה, בדיוק בגלל פועלו ואהבתו העצומה למדינה הזו.

סליחה גנדי, סליחה על מה שנהיה פה. רובנו מצדיעים לך על פועלך ולא ניתן לשוליים רעילים להרעיל פה את כולנו. נוח על משכבך בשלום, איש גיבור מלח הארץ ואוהב אמיתי של הארץ הזאת.

ליאת כרמון

ליאת כרמון