בושה: אמש (ב'), ערב , השף העלה לחשבון האינסטגרם שלו של שבבעלותו ברחוב דיזנגוף בת"א, כשהיא מלאה באנשים וכתב: "מזל שבית המקדש לא חרב בדיזנגוף".

"מזל שבית המקדש לא חרב בדיזנגוף". צילום: מתוך האינסטגרם של יונתן רושפלד
"מזל שבית המקדש לא חרב בדיזנגוף". צילום: מתוך האינסטגרם של יונתן רושפלד

 

העוקבים של רושפלד לא נשארו אדישים ויצאו נגד הפרובוקציה של השף. "איש באמונתו יחיה! חבל שכך אתה מזלזל באמונות של אנשים!!! לא חייב לקיים, אך למה זלזול??? נמוך לחלוטין… ואם חשבת שהברקת, פשוט פישלת", כתבה אחת העוקבות. "מאדם במעמדך לא הייתי מצפה ללעוג ליום הזה", כתב עוקב נוסף.

עוקב אחר כתב: "נמוך מאוד מה שעשית כאן. יש לך קהל מעריכים רחב שחשוב לו כבוד היום הזה, וברגע אחד רמסת. אני לא רוצה להמשיך ולעקוב אחריך יותר, ולו רק בגלל הזלזול. לא בגלל אמונתך השונה משלי".

השתלח בשומרי המצוות. השף יונתן רושפלד. צילום מסך
השף יונתן רושפלד. צילום מסך

 

בין התגובות היו רבים שביקשו מרושפלד להוריד את הפוסט, אך הוא לא נענה. בהמשך העלה השף תמונה של מסעדה אחרת שבבעלותו אשר סגורה בתשעה באב, וכתב: "גם לבית המקדש יש יום חופש".

רושפלד אמר בתגובה: "שיהיה לך עניין בדברים אחרים כמו אוכל למשל אשמח לשתף פעולה, בינתיים צום קל".

אין זו הפעם הראשונה שרושפלד פוגע בציבור שומרי המצוות. בראיון למוסף סוף השבוע '7 ימים' של עיתון 'ידיעות אחרונות' שפורסם לפני מספר חודשים, התלונן השף המפורסם מהתכנית 'מאסטר שחלק ניכר מהכנסותיו "מועברות לדוסים".

"מה שמפריע לי באמת זה שהגבולות שלנו סגורים על ידי הדתיים. אתה לא יכול להביא לפה כלום היום – לא פרושוטו ולא עוד הרבה מאוד דברים. ויש תכתיבים שמחייבים אותי להעביר את הכסף שלי לאנשים שלא עובדים", אמר בראיון. "מייסר אותי שכבן אדם עם חמישה ילדים, את רוב הכסף שלי אני לא מעביר אליהם אלא לדוסים".

בתגובה לפניית האתר החרדי 'בחדרי חרדים' הבהיר רושפלד כי הוא אינו חוזר בו. "אני לא מממן את כל החרדים, אלא חלק גדול מהם. כל מי שלא עובד, 80% מהמגזר החרדי, אני מממן אותו", אמר.

ניר מועלם

ניר מועלם

עורך חדשות, ערוץ 20.
ניר מועלם

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.