בפתח הראיון אמר שגריר ישראל באו"ם דנון כי הוא חושב שכל השגרירויות צריכות לעבור לירושלים כיוון שזוהי ברית מדינת ישראל: "העמדה שלנו בנושא הזה מאד ברורה, חושבים שכל השגרירויות צריכות להיות בירושלים, בלי קשר למו"מ. ירושלים היא בירתה של מדינת ישראל, גם הנשיא טראמפ כמו כל שאר המנהיגים שמגיעים לישראל מבקרים בירושלים ופוגשים את רה"מ ונשיא המדינה בירושלים ולכן מבחינתנו זה לא עניין של תזמון אנחנו רוצים לראות את כל השגרירויות עוברות לירושלים".

בהמשך הראיון מברך השגריר על המהלכים של ממשל ארה"ב הנוכחי בנושא הסכם הגרעין כיוון שההסכם כמו שהוא לא יכול להישאר: "אני חושב שצריך לברך על המהלכים של ארה"ב שבניגוד לממשל הקודם באים ואומרים ההסכם הזה הוא לא טוב, לא נתעלם מהמציאות, לא נתעלם מהאגרסיביות של איראן באזור שמספקת נשק ומימון רב למורדים בתימן, לחיזבאללה בלבנון ולכוחות בסוריה וגם לחמאס. לכן חושב שזה צעד מבורך, ההסכם כמו שהוא לא יכול להישאר כי הוא יוביל בסופו של יום לאיראן גרעינית, יוביל לכוח מסוכן שימשיך לתמוך בכל דבר שפוגע ביציבות האזורית ולכן הצעד האמריקאי הזה הוא צעד מבורך".

השגריר דנון גם מתייחס לבניה שאושרה היום בהתנחלויות ולקולות שנשמעים מכיוון האופוזיציה על כך שבגלל זה לא יהיה מו"מ ודנון עונה לכל אותם קולות שזו לא באמת הסיבה ואין קשר בין ההתיישבות לתהליך השלום: "אני לא אכנס לויכוחים פוליטים אבל ההתיישבות ביו"ש זו לא הסיבה שאין מו"מ, ראינו את זה גם בעבר שאין קשר בין בניה ביו"ש לבין מו"מ כזה או אחר וגם אני שאני מביא לפה שגרירים מהאו"ם, אנחנו מבקרים ביו"ש, ביקרו באזור התעשיה בברקן וראו שפלסטינים נהנים מאזור התעשיה הזה וגם המתיישבים ביו"ש וזו ההוכחה שאין קשר בין ההתיישבות לבין תהליך השלום. הסיבה האמיתית שאין תהליך שלום זה הסרבנות הפלסטינית".

"לא חושב שהנשיא האמריקאי הוא זה שמאשר, מי שמאשר בניה בכל מקום בארץ ישראל היא ממשלת ישראל. אבל גם באמריקה מבינים היום שאין קשר בין בניה במעלה אדומים או בניה בישובים אחרים בישראל לבין מו"מ. הנשיא האמריקאי רוצה לקדם תהליך שלום וזה מבורך אבל צריך לנתק בין בניה ביו"ש לבין חזרה לשולחן המו"מ".

בסיום הראיון מתייחס השגריר לתופעת ה-BDS שהתפשטה על לניו יורק – שם עולה הצגה חדשה ומסיתה, דנון טוען כי תנועת ה-BDS נמצאת בכל מקום וצריך להיאבק בזה: "ל-BDS אין גבולות – תנועת החרם פועלת בכל מקום ומסיתה נגד ישראל בכל מקום. גם אני שדיברתי באוניברסיטת קולומביה בניו יורק זכיתי להתעמת עם אותם הפעילים שבסוף יצאו מהאולם. לא כולם מבינים על מה הם מוחים ולכן אסור לזלזל בזה וצריך להיאבק בזה – בדיוק מה שאנחנו עושים באו"ם ובניו יורק"

לפני כולם

לפני כולם