הקמת איננה דבר פשוט. מדובר בתהליך הדורש מהאדם הקצאת משאבים כלכליים משמעותיים מאוד, אשר לא תמיד יש בתזרים המזומנים הפרטי שלו וכן, לא תמיד הוא מצליח להשיג כהלוואות מגופים שונים. לכן, לא מעט אנשים מותרים אל הקמת העסק שלהם ובעצם מוותרים בכך על הגשמת החלום שלהם. כל אדם המעוניין להקים קטן או בינוני, או כל אדם שכבר הקים קטן או בינוני הזקוק לתזרים מזומנים על מנת להתקדם ולהתפתח, יכול כיום לפנות ולבקש הלוואה בערבות המדינה. מדובר בהלוואה אטרקטיבית מאוד עבור בעלי עסקים קטנים או בינוניים.

- בה מדובר

כאשר מדובר על הלוואה בערבות המדינה, מדובר כל הלוואה של עד 500,000 ₪  אשר המדינה מעמידה לרשותם של עסקים קטנים או בינוניים על ידי מספר בנקים שונים. ישנם לא מעט יתרונות בהלוואה מעין זו. ראשית כל, מדובר בהלוואה אשר ניתן להתאים לכל עסק קטן או בינוני בהתאם לצרכיו בצורה הטובה ביותר. שנית, מדובר בהלוואה בעלת תשלומי החזר נוחים אשר ניתן לפרוש על פני 5 שנים. כמו כן, המדינה מעניקה 60-85 אחוזים מהביטחונות של הלוואה זו כך שבעל העסק מביא אחוז נמוך של בטחונות. בנוסף לכך, את קרן ההלוואה ניתן לדחות עד שישה חודשים מיום לקיחת ההלוואה. מדובר ללא ספק בהלוואה נוחה ואטרקטיבית מאוד עבור כל אדם בעל עסק בינוני או קטן, או כל אדם המעוניין להקים עסק קטן או בינוני.

איזה עסק זכאי לקבל הלוואה בערבות המדינה

כאמור, עסקים קטנים או בינוניים זכאים להגיש בקשה להלוואה בערבות המדינה, אשר תבחן בהתאם לנתונים השונים בטרם תקבל לכך אישור. אולם, העסקים הללו חייבים לעמוד בתנאים הבאים: לעסק המבקש את הבקשה חייב להיות מחזור הכנסות שנתי אשר איננו עולה על 100 מיליון, החשבון של העסק או בעל העסק איננו יהיה מוגבל, לעסק לא יהיה חוב למס הכנסה, העסק איננו מצוי בתהליך כינוס נכסים ועוד. חשוב מאוד שכל עסק המעוניין להגיש בקשה מעין זו, יעשה זאת באמצעות תהליך מסודר, על מנת שהבקשה תענה בהקדם, לאחר שהבנק יבחן אותה בהתאם לכל הפרמטרים שיש לבחון.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20:עוד באותו נושא