שרה לוסי חלימי הי"ד. צילום: באדיבות המשפחה

רוצח שרה חלימי לא יעמוד לדין מפני שבית המשפט הצרפתי קבע כי הוא "אינו אחראי למעשיו". ההחלטה התקבלה לאחר הערכה חוזרת של מצבו של הרוצח, בבדיקה קודמת נקבע כי הוא אכן כשיר לעמוד לדין.

היוזמה לערוך בדיקה פסיכיאטרית נוספת של בן ה-28 הגיעה לבקשת בית המשפט עצמו, ולא לבקשתה של ההגנה. לטראורה אין כל היסטוריה של מחלות נפשיות, למעשה הוא הושם באישפוז פסיכיאטרי לראשונה רק לאחר שרצח את חלימי.

הפגנה לאחר רצח חלימי בפריז. צילום: ידידה כהן, 0404

טראורה מהגר מוסלמי ממאלי מואשם בעינוי ורצח היהודייה בת ה-64 בשנה שעברה בפריז' כשהשליך אותה ממרפסת דירתה. במהלך אוקטובר האחרון לאחר ששה חודשי חקירה וסערה ציבורית, החליט התובע הכללי כי התיק יוגדר כאנטישמי. במהלך משפטו הודה טראורה במעשים אך טען כי פעל מפני שהיה "אחוז דיבוק".

כזכור, הקהילה היהודית בצרפת ניהלה מאבק נחוש כדי לא לאפשר לרוצח, קובילי טראורה, צעיר מוסלמי ממאלי, לחמוק מעונש. בתחילה נמנעה התביעה בצרפת לקבוע כי הרצח בוצע על רקע אנטישמי, אלא טענה כי הרוצח בלתי אחראי למעשיו.

נשיא ארגון הגג של "" אמר בעקבות ההחלטה: "איננו מבינים את הנחישות שבאופן עקבי חותרת להפוך את הרוצח לאדם שאינו שפוי, כשמדובר ברוצח שאינו מסווה את שנאתו האנטישמית".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.