מי שהוביל את כוחותינו לעלות על עקבות רוצחי הרב רזיאל שבח הי"ד הוא לא אחר מאחד המחבלים שהשתתפו בפיגוע הירי סמוך לחוות גלעד. בטרם יצא לבצע את הפיגוע ולרצוח את רזיאל הי"ד, אחמד ג'ראר החליף את תמונת הפרופיל שלו בעמוד הפייסבוק האישי שלו, בה כתב ״אימא אני רוצה להפוך שהיד״. כוחותינו איתרו אותו וחיסלו אותו.

"רוצה להפוך לשהיד". צילום מסך: פייסבוק
"רוצה להפוך לשהיד". צילום מסך: פייסבוק

במהלך פעילות כוחות הביטחון בג'נין התפתח קרב יריות מול מחבלים, במקום היו חילופי אש כבדים. לאחר שבשעות הצהריים הגיע למערכת הביטחון אותו מידע שהוביל את כוחותינו אל ג׳נין לשם נמלטו הרוצחים, הכח המיוחד הגיע למקום ואז נורו לעברו יריות. בשלב מסויים הכוח אוגף בהמון פלסטיני שהחל להתפרע. במקום התפתח קרב יריות, בו כאמור נפגעו שניים מכוחותינו, שני מחבלים חוסלו, אחד נעצר ואחד נלכד תחת הריסות.

המחבל ההרוג אחמד ג'ראר הוא בנו של מחבל שחוסל באינתיפאדה השנייה, נאסר ג'ראר. השניים שייכים לעיז אדין אל קסאם של חמאס. במהלך הלילה, כוחותינו ביצעו הריסה בבתיהם.

משפחת הטרור מג'נין
משפחת הטרור מג'נין

נצר ג׳ראר לשעבר מפקד הזרוע הצבאית של חמאס בג'נין. האב חוסל בהיתקלות עם הימ"מ בכפר טובאס  המחבל נצר ג'ראר, פעיל חמאס צבאי בכיר שגייס מחבלים ותיכנן שורה של פיגועים בהם פיגוע ראווה של קריסת בניין רב קומות ופיגועי התאבדות. כתוצאה מחקירות מגויסיו הוסגרו שתי מעבדות חבלה בג'נין, בהן נמצאו חגורות נפץ וחלקי טילי קסאם.

במאי 2001 בדרכו לביצוע פיגוע בקבטיה, התפוצץ אחד המטענים וכתוצאה מכך איבד 2 רגליים ויד. למרות פציעתו זו חידש נצר זמן קצר לאחר מכן את פעילותו הצבאית.כמו כן היה עצור מספר פעמים בידי ישראל , במהלך חיסולו בוצע נוהל שכן כדי לעצור אותו בחיים אולם הוא ירה ורצח את שכנו ואז, כאמור, חוסל ע"י הימ"מ.

ארגון הטרור חמאס הפיץ הבוקר הודעה על מותו של המחבל אחמד ג׳ראר: ״חמאס משבחת את אומץ בניה בקרב בלילה בג’נין אשר סרבו להיכנע והעדיפו למות מות קדושים.אחמד גראר הוא שהיד בן שהיד. העובדה שהציונים שהגיעו אליו לא יפריע לחמאס להמשיך בהתנגדות״.

אחד המבנים בג'נין בהם הסתתרו המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: רויטרס
אחד המבנים בג'נין בהם הסתתרו המחבלים שרצחו את הרב רזיאל שבח הי"ד. צילום: רויטרס

 

בתוך כך,הפלסטינים מדווחים כי צה״ל ממשיך גם בשעה זו בהרס בתי מחבלים המשוייכים לחולייה שביצעה את הפיגוע בו נרצח הרב רזיאל שבח ז״ל.  עד כה מדווחי הפלסטינים על שלושה מחבלים שנתפסו/חוסלו על ידי כוחות צבא. כעת פועלים להריסת בית רביעי, הוא ביתו של יאסין ג'ראר דודו של מחבל החמאס אחמד ג'ראר שחוסל בלילה.

כוחות ימ"מ במהלך הפעילות בג'נין, הבוקר. צילום: רויטרס
כוחות ימ"מ במהלך הפעילות בג'נין, הבוקר. צילום: רויטרסמערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20