בקרמלין מותחים ביקורת חריפה על תקיפת חיל האוויר בסוריה אמש (ה'), כך דווח בסוכנות הידיעות 'רויטרס'.  לפי הדיווח דובר דמיטרי פסקוב אמר כי על ומדינות אחרות להמנע מכל פעולה שעלולה להביא להגברת המתח באזור. "אנו קוראים לכבד את הריבונות הסורית", אמר פסקוב. עוד הוסיף הדובר, כי וישראל מקיימות קשר מתמיד בנוגע למצב בסוריה באמצעות ערוצים שונים.

נשיא רוסיה פוטין ונשיא סוריה אסד. צילום: רויטרס
ואסיה. צילום :רויטרס

בנוסף להצהרה זו אמרה מוקדם יותר היום מריה זקרובה דוברת מטעם משרד החוץ הרוסי, כי תקיפות אוויריות כמו אלו של ישראל עלולות לשחק לידי קבוצות מיליטנטיות בסוריה, ומסבכות את החתירה אחר פתרון פוליטי למצב במדינה.

בפגישה אתמול עם שר החוץ הסעודי אמר שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב' כי, "חיזבאללה הלבנוני אינו ארגון טרור ונוכחותו בסוריה דומה לנוכחות חיל האוויר הרוסי, והכוחות האיראניים שהגיעו בהזמנת הממשלה הסורית הלגיטימית".

אמש הותקפו בסוריה יעדים בסמוך לנמל התעופה בדמשק, בעקבות התקיפה טענו בחיזבאללה כי ישראל היא האחראית. בשעות הצהריים אישר מקור צבאי בצבא כי ישראל היא אכן האחראית לתקיפה: "באחד המוצבים הצבאיים הממוקם מדרום-מערב לנמל התעופה הבינלאומי של דמשק אירעה לפנות בוקר תוקפנות ישראלית", אמר מקור צבאי במשטר . גם שר התחבורה התבטא היום באופן המאשר כי ישראל היא אכן האחראית. כץ אמר הבוקר בגלי צה"ל: "אני יכול לאשר שהאירוע תואם לחלוטין את מדיניות ישראל למניעת התעצמות חיזבאללה".

 

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20


:עוד באותו נושא