2:32 21/11/2017
מבזקים
דף הבית > אקטואליה וחדשות > רוסיה: לא הבטחנו להוציא את הכוחות האיראנים מסוריה

רוסיה: לא הבטחנו להוציא את הכוחות האיראנים מסוריה

שר החוץ הרוסי אמר כי הנוכחות האיראנית בסוריה לגיטימית. גורם בלשכת רה"מ אמר שנתניהו הבהיר לפוטין כי "ישראל תמשיך לדאוג לאינטרסים הביטחוניים שלה בכל מצב"

שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב. צילום: פלאש 90
שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב. צילום: פלאש 90

רוסיה לא הבטיחה למנוע נסיגה של כוחות פרו-איראניים מסוריה, כך דווח היום (שלישי) ב'רויטרס' לפי ציטוט של שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב. עוד דווח ב'רויטרס' כי לברוב הצהיר שהנוכחות האיראנית בסוריה היא לגיטימית.

גורם בלשכת רה"מ הגיב הערב לדברים ואמר כי "כבר אתמול אמר רה"מ נתניהו שישראל הבהירה גם לידידינו במוסקבה את עמדתה". לדבריו, בשיחה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הבהיר רה"מ בנימין נתניהו כי "ישראל תמשיך לדאוג לאינטרסים הביטחוניים שלה בכל מקרה ובכל מצב".

ביום ראשון דווח כי ארצות הברית, רוסיה וירדן התחייבו להרחקת הכוחות האיראניים מהאזור בו גובל הגולן הסורי עם ישראל.  לפי דיווח ב'חדשות כאן' גורמים רשמיים בארץ אמרו בתגובה להתבטאות כי "ההסכם מדבר במפורש על 'כוחות שאינם סורים'".

פוטין. צילום: רויטרס
נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. צילום: רויטרס

בנוסף לברוב צוטט כשהוא מכנה את ארצות הברית "הגורם המסוכן ביותר בסוריה".  שר החוץ הרוסי הפנה אצבע מאשימה לעבר האמריקנים על כך שהם מאפשרים לטרוריסטים של דאעש לברוח, ומאפשרים להם בכך לשוב ולכבוש את העיירה אבו כמאל במזרח סוריה.

לברוב, שצוטט על ידי כלי התקשורת ברוסיה, אמר כי ארצות הברית היא "הגורם המסוכן ביותר" בסוריה וכי היא מאפשרת ללוחמי ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) לברוח, מה שאפשר להם לשוב ולכבוש את עיירת הגבול אלבו כמאל.

"אם צריך לבחון מה הסכנה הגדולה ביותר, זה אלו שכירי החרב של ארצות הברית, ארגוני טרור זרים שונים, חמושים הקשורים לקבוצות האופוזיציה החמושה שנתמכת על ידי ארצות הברית", אמר.

אתמול אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו במהלך ישיבת סיעה של הליכוד כי העביר לארצות הברית את המסר כי: "ישראל תפעל בסוריה לפי הבנתנו ולפי צרכי הביטחון שלנו".

מאוחר יותר בדברים שנשא במליאת הכנסת, התייחס שוב ראש הממשלה לנושא ואמר כי: "גם ידידנו בוושינגטון יודעים וגם ידידנו במוסקבה יודעים שאנחנו נפעל כדי לשמר את ביטחוננו ולשמור על מדינתנו בדיוק לפי האינטרס שלנו".

עדי דניאל

עדי דניאל

עורכת חדשות באתר ערוץ 20
לתגובות

אולי יעניין אותך גם

1

בני משפחת מנגיסטו נשאו דברים באו"ם יחד עם השגריר דנון

בני משפחת מנגיסטו קראו להשבתו במטה האו"ם בניו יורק. האח אילן: "כמו שמתעסקים בהרבה סוגיות המוניטריות ברצועה - רוצים שלא ישכחו את אחי"