ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, הביע תמיכה בתיאטרון העברי-ערבי ביפו ואף תועד אמש (ה') כשהוא מנגן בחליל על בימת פסטיבל התמיכה בתיאטרון. כזכור, הדרג המדיני הנחה להפחית את התקציב למוסד עקב מתן במה לאירועים בהם הואדרו מחבלים.

שרת התרבות מירי רגב הבטיחה בחודש שעבר כי משרדה לא יתקצב מוסדות שמאדירים שהידים ומציגים את חיילי צה"ל באור שלילי. לדבריה הצטרף שר האוצר שהודיע על הפעלת המנגנון לשלילת תקציב התיאטרון, לראשונה בתולדות המדינה. משרד אוצר יחל בהליך רשמי להפחתת תקציבו של ויזמן את בכיריו לשימוע.

צעדיהם של רגע וכחלון מגיעים בעקבות הענקת במה בתיאטרון לאירועים המעלים חשד להסתה לטרור, כדוגמת אירוע התמיכה שנערך בתיאטרון בסוף חודש אוגוסט לכבודה של המשוררת הערבית-ישראלית , הנאשמת בהסתה לאלימות ובתמיכה בארגון , אירוע שקיבל את השם "אני השהיד הבא", מתוך מילות שיריה.

אירוע מטריד נוסף שנערך בתיאטרון יפו הוא  ההצגה "מחברות מהכלא" של השחקנית והבמאית עינת ויצמן. גם בעניין זה ביצע משרד האוצר בדיקה ממנה עולה כי יש בקטעים שהוקראובהצגה  עילה לכאורה לעבירות לטרור. גם בעקבות מקרה זה סבורים במשרד האוצר כי ניתן להפעיל את ההליך לשלילה או הפחתה של התקציב המתקבל מן המדינה לתיאטרון.

"אני השהיד הבא", המשוררת טאטור לכבודה נערך האירוע
"אני השהיד הבא", המשוררת טאטור לכבודה נערך האירוע
עינת ויצמן. צילום: פלאש 90
עינת ויצמן. צילום: פלאש 90
בת אל בנימין

בת אל בנימין

עורכת באתר ערוץ 20

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.