בעקבות הכרזת ממשל טראמפ אמש על כל שההתיישבות ביהודה ושומרון איננה נוגדת את החוק הבינלאומי, הגיע היום לגוש עציון שם נפגש עם ראשי ההתיישבות.

״אני מודה שאני נרגש מאוד״ אמר נתניהו. ״אנחנו פה, בגוש עציון, מקום שגורשנו ממנו במלחמת העצמאות, והנה אנחנו ביום היסטורי עם עוד הישג עצום למדינת ישראל, שעבדנו עליו לא מעט.

״ממשל טראמפ תיקן כאן עוול היסטורי והתייצב עם האמת והצדק. אני מודה לנשיא טראמפ ולמזכיר המדינה פומפאו. זהו יום גדול מאוד למדינת ישראל והישג שיעמוד לדורות״.

בהתיישבות ברכו על ההכרזה אמש. ראש המועצה האזורית שלמה נאמן אמר כי מדובר ב"צעד גדול לריבונות ביהודה ובשומרון. ממשלת ארה"ב בהובלתו של הנשיא טראמפ מוכיחה פעם אחר פעם שהם הידידים הטובים ביותר של מדינת ישראל.

״זהו צעד חשוב בכך שמדינת ישראל לא רק תשלוט ביהודה ושומרון, אלא גם תהיה הבעלים היחידים של ארץ ישראל על ידי החלת הריבונות המלאה. אני רוצה להודות לך ראש הממשלה נתניהו שאתה נלחם ולא מרפה, למען ארץ ישראל ולמען היסטוריה והמורשת. אנחנו כאן ביהודה ובשומרון נהיה לצדך".

עוד אמר: "הממשלה בראשותך ממשיכה לעבוד ולעשות היסטוריה יומיום, שעה שעה.
בזמן שבשמאל נכנסים להיסטוריה הממשלה בראשות בנימין נתניהו עושה היסטוריה והופכת חזון למציאות.אלו ימים טובים להתיישבות היהודית בארץ ישראל ובעז"ה נראה זאת גם בשטח- עם בניה והרחבת מפעל ההתיישבות".

צילום סרטון: קובי גדעון/לע"מ

 

 

 

אילת כהנא

אילת כהנא:עוד באותו נושא