ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון), בפתח ישיבת הממשלה:

“אנחנו נקבל השבוע את פניהם של מנהיגים רבים שבאים מרחבי העולם. הם באים לירושלים כדי להשתתף באירועים לציון 75 שנים לשחרור אושוויץ. בין היתר אני אפגש עם סגן נשיא ארה”ב מייק פנס, עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, עם נשיא צרפת עמנואל מקרון וגם עם מנהיגים נוספים. אני אדון עימם על איראן, על ההתפתחויות השונות באזור ועל חיזוק היחסים בין המדינות”.

נתניהו התייחס לתאריך המיוחד, שבעקבותיו מתקיים האירוע בישראל:

“ב-75 השנים הללו, מאז שחרור אושוויץ, עמנו עבר דרך ארוכה מאוד. אנחנו יצאנו מבורות המוות, הקמנו את מדינתנו, הבאנו אותה לעשור הטוב ביותר בתולדותיה, ואנו מצעידים אותה להישגים חסרי תקדים נוספים. אבל, כמובן שבכל המסע הארוך הזה, לעולם לא נשכח את אחינו ואחיותנו שנספו באש השואה. בשמם ולזכרם אנו פועלים להבטיח את נצח ישראל”.

“לפני כשנה הזמנתי את הנשיא פוטין לטקס חנוכת האנדרטה להנצחת הרוגי המצור בלנינגרד ואני שמח שהוא נענה להזמנתי. השבוע, בזמן ביקורו אנחנו נחנוך את האנדרטה בירושלים, כאן, בגן סאקר”.

נתניהו התייחס שוב לפרשת נעמה יששכר, שככל הנראה תשוחרר בקרוב:

“שוחחתי עם הנשיא פוטין גם על עניינה של נעמה יששכר, ואני מקווה שבהזדמנות הזאת של הביקור, נשמע גם בשורות טובות במהרה”.

ראש הממשלה הזכיר את הגז הטבעי שהחל לזרום למצרים בשבוע שעבר:

“בשבוע שעבר התחלנו להזרים גז למצרים. הפכנו את ישראל גם למעצמת אנרגיה. במשך שנים, יחד עם השר יובל שטייניץ, נאבקנו על מתווה הגז בניגוד לדעתם של אחרים, שחלק מהם עדיין דוגלים בהשארת הגז מתחת למים. כעת, אנחנו זוכים לראות את התוצאות – ישראל מייצאת אנרגיה. מי היה מאמין? אנחנו האמנו. האמנו, נלחמנו והשגנו. המשמעות היא שמיליארדי שקלים יופנו לרווחת אזרחי ישראל בבריאות, בחינוך, ברווחה ובתחומים רבים נוספים. זהו הישג חשוב מאוד.

זהו אירוע כלכלי מכונן, אירוע מדיני מכונן, משום שיש פה בשורה גדולה מאוד וברית שבעצם ישראל יזמה במזרח הים התיכון ופורשת את עצמה גם אל העולם הערבי וגם לתוך אירופה, בהחלט תקדים היסטורי בתולדות המדינה”.

כפי שהודיע בשבוע שעבר, ראש הממשלה הביא לאישור הממשלה החלטה להעביר 30 מיליון שקלים לשיקום נזקי מזג האוויר בנהריה:

“אני מביא לאישור הממשלה החלטה להקצות 30 מיליון שקלים לעיר נהריה לשיקום נזקי השיטפונות. אני הייתי שם בשבוע שעבר בביקור שהיה מרגש פעמיים – אחד, הביקור בבית משפחת בן שבת שישבו שבעה על מותו של גיבור אמיתי, מוטי בן שבת, שנחלץ, ליד ביתו, להציל משפחה וילדים ושילם על כך בחייו. שנית, היינו גם בביקור מרגש יחד עם ראש העיר רונן מרלי, לראות את הנזקים בנהריה. אנחנו מחוייבים לטפל בזה. קודם כל לתת עזרה ראשונה, שיקום בזק”.

“חשוב מאוד לשקם את העיר. הבעיה היא לא רק מתן עזרה ראשונה, אלא צריך לטפל טיפול שורש בבעיית ההצפות והדרך היחידה לעשות זאת, ונעשה זאת בהמשך, היא לאשר את הקמת מאגרי המים שימנעו סופית את ההישנות של ההצפות האלה. כלומר, התוכנית לא רק תעזור לנהריה בזמן הקצר, בזמן המיידי, אלא גם תאפשר לה להתחזק ולצמוח מבלי להתעכב בבעיות הללו פעם אחר פעם”.


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.