על אף הביקורת כלפי השר נפתלי בנט שטען כי יש עודף "משפטיזציה" בצה"ל, היום מתברר כי רוב גדול בציבור דווקא מסכים איתו.

בכנס 'צה"ל כצבא העם' מבית '', ארגון המזוהה עם השמאל הפוליטי, נדונו שאלות הנוגעות ליחסה של החברה בישראל לצבא. באחד המושבים בכנס הוצג סקר ממנו עולה כי רוב הציבור אינו מתרשם מעמדת ארגוני השמאל הקיצוני לפיה צה"ל מפעיל כוח לא מידתי במלחמה בטרור.

הסקר הוצג במושב "נורמות צבאיות מול הנורמות האזרחיות – הקוד האתי במציאות משתנה" לאחר שנערך בקרב מדגם מייצג של 517 נשאלים יהודים מעל גיל 18.

מנתוני הסקר עולה כי 91.5% מסכימים כי "יש להגן בכל מחיר על חייהם של חיילי צה"ל, גם במחיר הגדלת מספר הנפגעים הפלסטינים", 90.5% מהנשאלים תומכים ב"הריסת בית משפחתו של מחבל באישור בית המשפט", 82% תומכים ב"הפגזה של מסגד, אם יש חשד שהוא משמש מחסה לפעילות עוינת נגד ישראל".

עוד עולה כי 79.1% תומכים ב"מעצר של בני משפחה של פעיל טרור פלסטיני כאמצעי להפעיל עליו לחץ להסגיר את עצמו"; 77.9% חושבים כי "פעילותם בחו"ל של ארגוני זכויות אדם ישראליים כמו בצלם או שוברים שתיקה פוגעת בלחימה של צה"ל". 73.3% קבעו כי "מחבל לא צריך לצאת חי מזירת פיגוע" – נתון דומה לאחוזי התמיכה להם זכה בעבר לוחם כפיר המשוחרר אלאור אזריה, שהורשע בהריגת מחבל שביצע פיגוע בחברון.

הרמטכ"ל ביטל גדי אייזנקוט את השתתפותו בכנס, ייתכן ועשה זאת בשל הביקורת הציבורית הרבה.

מערכת ערוץ 20

מערכת ערוץ 20


רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו לקבוצת וואטסאפ או טלגרם שלנו.